Norintys vadovauti konservatoriams pliekė savų aroganciją

Kandidatų į TS-LKD partijos pirmininkus debatai
Kandidatų į TS-LKD partijos pirmininkus debatai
  © Akvilė Petraitytė

Trečiadienį Vilniuje į debatus susirinko kandidatai į Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkus. Diskusijoje dalyvauja krikščionių demokratų sparno lyderė Irena Degutienė, taip pat Mantas Adomėnas, Jurgis Razma, Laima Liucija Andrikienė ir Emanuelis Zingeris.

Debatuose dėl pasikeitusio lėktuvo skrydžio grafiko kurį laiką negalėjo dalyvauti dabartinio partijos pirmininko Andriaus Kubiliaus remiamas europarlamentaras Gabrielius Landsbergis.

Peikė savų aroganciją

Diskusiją prisistatymu pradėjęs E. Zingeris kalbėjo, kad šiuolaikinėje Lietuvoje nederėtų priešinti inovacijų, technologijų bei ekonomikos su morale ir meile artimajam.

Savo ruožtu, J. Razma buvo konkretesnis ir peikė konservatorių aroganciją kalbėdamas apie būtinybę atsiprašyti.

„Kai kurias įsisenėjusias problemas nutylėdavome. Ne paslaptis, kad tyrimai seniai rodo, jog rinkėjų esame matomi kaip arogantiški, stokojantys socialinio jautrumo ir socialinio dialogo. Reikia šių dalykų neatidėlioti ir kad nebūtų taip, kaip šiandien, kai esame matomi kaip labai poliarizuota partija. Jei paklausime apklausose, kas mus renkasi, kaip antrą partiją, tai sužinosime, kad jų yra mažai“, - aiškino politikas.

M. Adomėnas kalbėjo panašiai kaip ir J. Razma pasakodamas, kad pastaruoju metu partija tapo uždara ir nesugeba pasiūlyti visuomenei vienijančios vizijos. Esą konservatorių idėjos pernelyg atitrūko nuo to, kas vyksta tarp eilinių žmonių.

I. Degutienė taip pat antrino J. Razmai peikdama partiečių išdidumą. Politikė aiškino norinti daugiau bendrauti su periferijoje esančiais konservatoriais. Anot jos, partija negali savęs suprasti vien kaip didžiųjų miestų partijos, kadangi savivaldos rinkimai parodė, kad konservatoriai didmiesčiuose patyrė nesėkmę. I. Degutienė ragino bendravimo su žmonėmis mokytis iš socialdemokratų.

Paskutinė prisistačiusi L. Andrikienė akcentavo savo ilgametę partinę veiklą – ji pabrėžė mačiusi dar Vytauto Landsbergio ir Gedimino Vagnoriaus kovą dėl lyderystės.

„Lietuvai nereikia trečios liberalų partjos“, - kalbėjo politikė.

Aiškinosi, kaip laimėti Seimo rinkimus

Kalbėdamas, kaip laimėti 2016 m. Seimo rinkimus, J. Razma akcentavo neskaidančios vadovybės ir modernios vadybos principus. Politikas pasigedo netinkamų kadrų kaitos ir idėjų praktinio įgyvendinimo.

„Ar pakeitėme nors vieną šešėlinės vyriausybės ministrą, regiono vadybininką? Jei nesusitvarkysime, nebūsime organizaciškai konkurencingi. Antra, nė viena partija nėra paskelbusi tiek gerų idėjų kiek mes, bet jos guli ir nėra įgyvendintos“, - sakė J. Razma.

Tuo tarpu, pasak M. Adomėno, tai būtų tik trumpalaikis sprendimas, o laimėti ilgalaikėje perspektyvoje gali tik visuomenės vertybių kaita.

„Reikia eiti įtikinėti, kad yra alternatyva įsivyravusiam liberalizmo pasaulėvaizdžiui. Dabar esame mažėjantis rezervatas svetimėjančioje visuomenėje. Mes plaukiame pasroviui visuomenės, o ne keliame savo viziją ją keisdami. Jei nesusigriebsime, gali laukti ilgalaikė konservatyvių vertybių stagnacija“, - kalbėjo politikas, teigęs, kad Lietuvos pavyzdžiu galėtų būti, jo požiūriu, konservatyvi Izraelio visuomenė.

Degutienė pasakė su kuo norėtų dirbti

Paklausta, su kuo norėtų dirbti savo komandoje ne iš konservatorių partijos I. Degutienė įvardijo tris asmenis. Tai – ekonomistas Gitanas Nausėda bei žurnalistai Edmundas Jakilaitis ir diskusiją moderavęs Aurimas Perednis.

Dar vėliau politikė paklausė J. Razmos, ar šis sutiktų tapti jos pavaduotoju. J. Razma atsakė, kad laikytų tai didele garbe. Kartu I. Degutienė juokavo, kad niekada į komandą nekviestų socialdemokratų Algirdo Butkevičiaus ir Gedimino Kirkilo.

TS–LKD partijos pirmininko rinkimai vyks 2015 m. balandžio 17-19 d. Jeigu reikės, antrasis rinkimų turas bus vykdomas po savaitės – balandžio 24-25 d. Rinkimai yra visuotiniai, todėl balsuoti gali kiekvienas TS-LKD narys. Balsavimai organizuojami kiekviename partijos skyriuje.

Norintys vadovauti konservatoriams pliekė savų aroganciją

Kandidatų į TS-LKD partijos pirmininkus debatai
+15