Sužalotiems gandrams – viešbutis

Info TV
2015-04-07 18:53

Prie Utenos būrys gandrų šildosi saulėje, ir nė neplanuoja sukti lizdų: jiems nereikia net varlių balose ieškoti. Deja, tokie gandrai ir kūdikių Lietuvos šeimoms neatneš, mat sparnai pakirpti. Sužalotus ir nebepaskrendančius gandrus jau dešimtmetį globoja Utenos gyvūnų mylėtojai, o atšilus orams likimo nuskriaustus bičiulius kasmet aplanko ir iš šiltųjų kraštų grįžę giminaičiai.

Greta Utenos tuzinas gandrų nakvoja ne gandralizdžiuose, o tvarte. Gyvūnų mylėtojų globojamų gandrų buveinė – tikras viešbutis, nereikia rūpintis nei nakvyne, nei maistu – viskas suruošta, patiekta, ir draugijos nestinga. Gandrų globėjai sako taip gandrams atlyginantys už pačių padarytą žalą: į globėjų rankas patekę gandrai sunkias traumas patyrė nuo žmogaus sukurtų patogumų. 

Gandrams žmonės suteikė ne tik pastogę, bet ir sočiai maitina, racionas gurmaniškas.

Delikatesai – žuvis, tačiau žuvimi gandrus išmaitinti labai brangu, tad didingi paukščiai pasmaguriauja tik retsykiais, dažniausiai – kai dosnūs žvejai atveža smulkesnių laimikių, palepina paukščius. Gurmaniškas maistas patinka ir su gandrais gyvenantiems dviem katinams: o gandrai rainiams dosnūs, nevaiko, maistu dosniai dalinasi. Šiltuoju metų laiku gandrų viešbutį aplanko ir iš šiltųjų kraštų grįžę giminaičiai. 

Išsamiau – INFO TV siužete.