Kaip atpažinti depresija sergančius žmones?

Info TV
2015-04-02 07:02

Pasak psichiatro Dainiaus Stasiūno, pastaruoju metu, ypač pastaraisiais metais, pastebima, kad būtent pavasarį yra sunkesnės depresijos. Visais laikais buvo žinoma, kad sezoniškumas lydi depresinį sutrikimą ir rudenį bei pavasarį būna paūmėjimai. Pastaruosius 3–5 metus ypač ryškus savijautos pablogėjimas pastebimas pavasarį.

„Depresijos paūmėjimą galima paaiškinti tuo, kad visi aplinkui linksmi, vaikai krykštauja, žolė žaliuoja, o kažkam bloga ir žmogui, kuriam bloga, yra dar blogiau, nes yra didžiulis kontrastas tarp jo būsenos ir tarp to, ką jis mato gatvėje“, – teigė psichiatras.

Pasak pašnekovo, šventės yra labai rizikingas laiko tarpas, ypač žmonėms, turintiems minčių apie pasitraukimą iš gyvenimo, todėl mato televiziją, mato, kaip žmonės linksminasi, būna su artimaisiais, o tas žmogus yra vienišas, jam bloga.

„Būna, kad žmonėms, sergantiems depresija, savaime pagerėja, bet tokių dalykų yra retai. Mes kalbame apie rimtą depresiją, tokią, kuria sirgo pilotas A. Lubitzas, pražudęs 149 žmones. Depresiškas pacientas iš gyvenimo paprastai pasitraukia vienas. Jeigu kalbėtume apie tą konkretų atvejį, visgi be depresijos turėjo būti ir asmenybės sutrikimų, nes paprastai žmonės žudosi tyliai“, – kalbėjo D. Stasiūnas.

Plačiau INFO TV pokalbyje su psichiatru D. Stasiūnu.