Lietuvos lakūnai perka aukštos klasės akrobatinį lėktuvą

Oro uostas
Oro uostas
  © Photos.com
ELTA
2015-03-28 12:40

Po susitikimo su šiuolaikiškų aukščiausios klasės akrobatinių lėktuvų „Extra“ gamintoju ir gamyklos įkūrėju vokiečiu Valteriu Ekstra (Walter Extra) Lietuvos lakūnai sudarė sutartį dėl lėktuvo „Extra 330 SC“ gamybos.

Tokią žinią pranešė iš Vokietijos grįžę Lietuvos akrobatinio skraidymo prezidentas Vytautas Galvonas ir Kauno aeroklubo tarybos pirmininkas Antanas Marčiukaitis.

„Lėktuvas užsakytas geras. Visų akrobatinio skraidymo pilotų Lietuvoje gyvenimas dabar bus apverstas. Prasidės skaičiavimas iki komandos „sulipdymo“, treniruotės ir dalyvavimas aukščiausio lygio varžybose - Europos ir pasaulio čempionatuose. Taip pat pagyvės šio sporto populiarumas visuose Lietuvos renginiuose. Lėktuvas turėtų atsirasti liepos pabaigoje ir šiemet jau galėsime juo skraidyti“, - pasakojo A. Marčiukaitis.

„Sutartį pasirašėme gana geromis sąlygomis - ir laiko, ir kainos prasme. Širdį virpinantis dalykas dar buvo, kad gamykloje dėl mūsų skambėjo varpas. Jis skamba pranešdamas visiems gamyklos darbuotojams, kad yra užsakytas naujas lėktuvas“, - pridūrė V. Galvonas.

Lietuvos lakūnai pripažino, kad pinigus lėktuvui mėgins užsidirbti reklamuodami tarptautines kompanijas ir jų prekinius ženklus. Taip pat bus kreipiamasi į šalies valdžios institucijas dėl didesnės paramos, nes Lietuvoje akrobatinis skraidymas turi gilias tradicijas.

Lietuvos akrobatinio skraidymo federacija tam tikra prasme gyvuoja iš Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo lėšų, kurios gaunamos iš vadinamojo 1 proc. už alkoholinius gėrimus ir tabaką bei 10 proc. iš loterijų ir azartinių lošimų mokesčio.

„Lietuvos aeroklubas šiais metais iš valstybės gavo 173 tūkst. eurų, kurie išdalinti 12 federacijų. Akrobatinis skraidymas, kuris kultivuojamas Vilniuje, Kaune ir Alytuje, gavo 21 tūkst. eurų. Nesakydamas, kiek tas lėktuvas kainuoja, galiu paminėti, kad mums reikėtų maždaug 20 metų, kad su federacijos pinigais, gaunamais iš Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD), jis atsipirktų. Arba reikėtų, kad kiekvienas Lietuvos gyventojas, pradedant vaiku, rūkytų ar žaistų azartinius lošimus, dėl kurių aš buvau priešiškai nusiteikęs, kai dirbau ministerijoje“, - pasakojo V. Galvonas.