Kūdikio gyvybę išgelbėję pareigūnai sulaukė apdovanojimo

Alfa.lt
2015-03-10 17:42

Šiandien Vidaus reikalų ministerijoje (VRM) iškilmingai paminėta Kovo 11-oji – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena. Baltojoje salėje į šventinį minėjimą susirinko ministerijos vadovybė ir darbuotojai, vidaus reikalų sistemos įstaigų vadovai, pareigūnai.

Iškilmingame minėjime taip pat dalyvavo Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkas, Nepriklausomybės Akto signataras prof. Vytautas Landsbergis ir po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo Vidaus reikalų ministerijai vadovavę ministrai.

Į Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-mečio minėjimą susirinkusius vidaus reikalų sistemos darbuotojus ir pareigūnus bei garbingus svečius pasveikino vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis. „Prisimindami prabėgusius 25 metus galime džiaugtis, kad šiandien turime tikrai didžių galimybių valstybę – laisvą, demokratinę, nepriklausomą valstybę, pilietinę visuomenę. Mes galime šiandien, būdami laisvi žmonės, pasirinkti, kaip gyventi, kokiomis vertybėmis remtis gyvenime, ko anksčiau negalėjome įsivaizduoti. Didžiuokimės savo valstybe, didžiuokimės, ko pasiekėme“, – sakė S. Skvernelis. Ministras visiems linkėjo optimizmo, veržlumo, plačiau naudotis suteiktomis galimybėmis, o prireikus – ištiesti vienas kitam pagalbos ranką.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga vidaus reikalų ministras S. Skvernelis už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą pareiškė padėkas ir įteikė dovanas 65 VRM ir įstaigų prie VRM pareigūnams, valstybės tarnautojams ir darbuotojams.

Tarp apdovanotųjų – ir šių metų vasario 18 d. Vilniuje kūdikio gyvybę gelbėję pareigūnai: Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių rinktinės 1-osios kuopos 3-iojo būrio patrulis, jaunesnysis policininkas Aleksandras Rapšys ir vyresnysis patrulis, viršila Viačeslavas Tolstorožichas. Vidaus reikalų ministras padėką už profesionalumą ir operatyvų bendradarbiavimą su policijos pareigūnais gelbstint kūdikio gyvybę taip pat įteikė Baltijos ir Amerikos terapijos ir chirurgijos klinikos gydytojai reanimatologei-anesteziologei Aidai Monkutei.

Iškilmingą renginį ministerijoje užbaigė šventinė muzikinė programa, kurią atliko operos solistas Jonas Sakalauskas ir VRM reprezentacinis pučiamųjų orkestras.