Kodėl žvaigždės šildosi su nusikalstamu pasauliu siejamų vyrų glėbyje?
Psichologų komentarai

Lietuvos įžymybės
Lietuvos įžymybės
  © Alfa.lt fotomontažas

Gražios, talentingos, geidžiamos, tačiau... su „blogiuku“! Kodėl garsios Lietuvos moterys savo gyvenimą pasiryžusios susieti su nusikalstamu pasauliu siejamais vyrais, kurių dalis bausmę atlieka kalėjimuose ar bent jau buvo mynę teisėsaugos durų slenkstį dėl įvairiausių pareikštų įtarimų?

Štai dainininkės, merginų grupės narės „Naujos pupytės“ narės Vitos Jakutienės vyras Justas Jakutis turi rimtų nemalonumų su teisėsauga –  dviejų vaikų tėvas buvo sulaikytas dėl narkotikų ir šiuo metu laikomas už grotų, o kiek vėliau buvo pareikšti ir kiti kaltinimai, esą jis rinko privataus pobūdžio informaciją apie savo žmoną, be to, pas atlikėjos vyrą rastas ginklas.

Tos pačios merginų grupės narė Skaistė Steikūnaitė žiniasklaidos buvo poruojama su nusikalstamos Agurkinių gaujos nariu Aurelijumi Perminu, pravarde Šūdmaišis, o šiuo metu bausmę kalėjime atliekantis šios grupuotės lyderis Saulius Velečka Agurkas – buvusios „Olialia pupytės“ Marinos Bui mylimasis.

Buvęs merginų grupės „69 danguje“ narės Ingridos Martinkėnaitės vyras Andrejus Velijevas taip pat buvo sėdęs į teisiamųjų suolą dėl pareikštų kaltinimų: turto prievartavimo, vagysčių, plėšimo ir kitų nusikalstamų veikų.

Gražuolės atlikėjo Deivio žmonos Renatos Voitechovskajos–Norvilės buvęs sutuoktinis Vytautas Ražanauskas nuteistas kalėti dėl to, kad neteisėtai įgijo, laikė, gabeno ir realizavo didelį kiekį narkotikų.

Edmundo Štengerio-Mundžio buvusi žmona Violeta Malevska buvai viešai prakalbusi apie smurtą šeimoje. Negana to, praeityje E. Štengeris-Mundis buvo teistas už reketą.

Dainininkė Irma Jurgelevičiūtė puoselėjo meilę nuteistam kaliniui, tačiau vėliau paaiškėjo, kad TV projekte ir pati buvo apsivogusi.

Naujienų portalui Alfa.lt garsus psichologas Tomas Lagūnavičius atskleidė priežastis, kodėl moterys renkasi su nusikalstamu pasauliu siejamus vyriškius.

„Pagrindinė to priežastis – moteris turi vadinamąjį mamos instinktą. Jis pasireiškia tuo, kad moterys galvoja, jog galės perauklėti savo vyrus, pertvarkyti juos, patvarkyti jų smegenėles, išplauti jas ir pataisyti jų blogas nuotaikas. Tokiu būdu moteris bando įtvirtinti norą vadovauti savo vyrui. Visų pirma, jos rizikuoja – ima kažkokį vyrą, kuris neatitinka visų socialinio gyvenimo standartų, ir sako „va, aš įrodysiu, kokia aš kieta, ir jį perauklėsiu“. Dažniausiai tai būna tokios moterys, kurios yra linkusios dominuoti ir joms sekasi karjeroje, jos pasitiki savimi, jos turi vadinamąją pergalių istoriją – kažkur kažką laimėjo, gavo puikų rezultatą, daug pasiekė ir pan. Tačiau tie vyrai turi labai silpną neokorteksą – pilkąją smegenų medžiagą, ir labai stiprią limbinę sistemą, kurioje yra archajiški dalykai, tad jie yra įpratę elgtis asocialiai. Pas juos labai stipriai veikia hormonaliniai ar fermentiniai procesai ir jiems kyla agresyvumo impulsas, kurio nervinė sistema negali sustabdyti. Tie vyrai todėl ir sėdi tuose kalėjimuose – arba jų smegenys mažos, arba nėra susiformavę ryšiai, kad ta pilkoji smegenų medžiaga juos kontroliuotų“, – sako psichologas.

„Natūralu, kad tokias moteris traukia „blogiukai“. Viską nugalėjusios, patyrusios tūkstantį sėkmių moterys galvoja, kad susitvarkys su tokiu vyru, stengsis įrodyti visam pasauliui, kad yra krūčiausia. Ir tuomet ji bando įrodyti… Ji bando dresiruoti tą šunį ir iš jo kažką padaryti, bet tai neįmanoma – jis yra asocialus. Jis įpratęs asocialiai elgtis. Tie vyrai tuomet pradeda manipuliuoti, vogti, tyčiotis, daryti spaudimą, šantažuoti jas, tos moterys tampa jų išnaudojimo objektu. O jos bando įrodyti, kad jos krūtos. Bet viskas yra iš to, kad yra dalis tokių moterų, dominuojančių, kurios nori įrodyti stiprią valią ir tokiu būdu bando tai padaryti – susiranda nusikaltėlius“, – pasakojo T. Lagūnavičius. 

Psichologė Karolina Bajoriūnienė įžvelgia ir kitą pusę, esą šeimoje turi vyrauti harmonija, tad daugiau padaręs žmogus gali atsidurti ir „blogiuko“ pašonėje. Naujienų portalui Alfa.lt K. Bajoriūnienė taip pat patvirtino, kad to priežastis gali būti ir pinigai, mat gražuolės renkasi vyrus pagal jų kišenę, visiškai nesvarbu, kuo jie užsiiminėja. Tačiau, kaip teigė psichologė, kiekvienas atvejis yra skirtingas ir jį reikėtų išnagrinėti individualiai. „Kiekviena istorija yra labai skirtinga, todėl būtų sunku teigti, kodėl jos renkasi tokius vyrus. Gamta labai mėgsta harmoniją, tad kartais taip ir nutinka. Žinoma, gali būti ir dėl pinigų, gali būti ir ne dėl jų, viskas priklauso nuo situacijos“, – pasakojo psichologė. 

Kodėl žvaigždės šildosi su nusikalstamu pasauliu siejamų vyrų glėbyje?

Lietuvos įžymybės
+7