Avarijų sukėlusiems pareigūnams – griežčiausios bausmės

Avarija Vilniuje
Avarija Vilniuje
  © Policija
ELTA
2015-03-02 15:12

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis pasirašė pavedimą dėl statutinių pareigūnų darbo drausmės laikymosi ir kovos su etikos normų pažeidimais.

Policijos departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos, Vadovybės apsaugos departamento bei Viešojo saugumo tarnybos vadovams nurodyta užtikrinti, kad vairavimas apsvaigus nuo alkoholio, narkotinių, psichotropinių ar kitų svaigiųjų medžiagų būtų vertinamas kaip pareigūno vardo pažeminimas.

„Esu įsitikinęs, kad už tokį pažeidimą turi būti taikoma griežčiausia bausmė - atleidimas iš tarnybos. Nė vieno vidaus reikalų sistemos pareigūno vairavimas apsvaigus nuo alkoholio ar kitokių medžiagų nėra, negali būti ir nebus toleruojamas“, - pabrėžia ministras.

S. Skvernelis atkreipia dėmesį, kad šiandien ne visos statutinės organizacijos vienodai vertina minėtus savo pavaldinių pažeidimus.

„Policija elgiasi tikrai principingai, tačiau kitos tarnybos į analogišką pažeidimą neretai žiūri pakankamai atlaidžiai, taiko švelnesnes nuobaudas. Tokią praktiką būtina keisti. Visiems be išimties pareigūnams - policininkams, pasieniečiams, ugniagesiams ir kitiems - turi būti taikomi aukščiausi reikalavimai bei vienodai griežtos nuobaudos“, - teigia Vidaus reikalų ministerijos vadovas.

Centrinių įstaigų vadovams taip pat pavesta kontroliuoti, kad darbo metu visi pareigūnai būtų blaivūs, laikytųsi kitų darbo drausmės bei pareigūnų etikos reikalavimų. Apie tai, kokių kontrolės ir prevencijos priemonių imamasi, statutinės organizacijos privalo informuoti Vidaus reikalų ministeriją.