Išpuolis Charkove: sprogmuo sužeidė dešimtis demonstrantų, yra žuvusiųjų
Dėl „teroristinio sprogdinimo“ bus pradėtas tyrimas; atnaujinta 15.50

ELTA, Alfa.lt | BNS
2015-02-22 14:07

Ukrainos šiaurės rytiniame Charkovo mieste du žmonės žuvo, o dar per 15 buvo sužeisti sekmadienį per sprogdinimą eitynėse, surengtose minint vadinamosios Maidano revoliucijos pirmąsias metines, pranešė Vidaus reikalų ministerija, patikslinusi anksčiau paskelbtą aukų skaičių.

VRM tinklalapyje paskelbtame pranešime sakoma, kad tarp sužeistųjų buvo penki milicininkai.

Prokuratūra anksčiau buvo paskelbusi, kad per šį „teroro aktą“ žuvo trys žmonės.

Sprogimas driokstelėjo per demonstraciją, surengtą minint Ukrainos prorusiško prezidento Viktoro Janukovyčiaus nuvertimą praeitų metų vasarį, po kelis mėnesius Kijeve ir kituose Ukrainos miestuose vykusių audringų demonstracijų.

„Sprogimas nugriaudėjo apie 13.00 val. vietos laiku šalia Sporto rūmų, kur susiformavo kelių šimtų demonstrantų kolona. Mes ketiname žygiuoti į miesto centrą su Ukrainos vėliavomis. Pirminiais duomenimis, kažkas metė granatą į koloną tiesiog iš pro šalį važiuojančio automobilio“, - liudijo savanoris.

Charkovo milicijos atstovė Natalia Zacharova sakė, kad detonavus nežinomam sprogstamajam užtaisui buvo sužeisti 10 žmonių. Pareigūnai pridūrė, kad dėl šio „teroristinio sprogdinimo“ bus pradėtas tyrimas.

Charkovas yra už maždaug 200 km nuo rytinių regionų, kuriuose prorusiški separatistai kaunasi su Ukrainos vyriausybės pajėgomis.

Panašios eitynės sekmadienį vyko Kijeve ir daugelyje kitų Ukrainos regionų, bet ne separatistų kontroliuojamose teritorijose.

Separatistai persigalvojo

Skaudus įvykis nutiko būtent tą dieną, kai prorusiški kovotojai persigalvojo sunkiosios ginkluotės atitraukimą iš fronto linijos Rytų Ukrainoje pradėti sekmadienį, kaip kad buvo susitarta išvakarėse, informuoja „Ukrinform“.

„Šiandien vyksta parengiamieji darbai, rytoj - šventė, realiai technikos atitraukimo procesas prasidės vasario 24 dieną“, - pareiškė Donecko separatistų pajėgų vadas Eduardas Basurinas. Jis nurodė, kad technikos atitraukimui skiriama dvi savaitės.

Vasario 21 d. vakare paskelbta, kad planą dėl ginkluotės atitraukimo pasirašė pasiskelbusių Donecko ir Lugansko liaudies respublikų vadai

Sunkiosios ginkluotės atitraukimas iš fronto linijos Rytų Ukrainoje yra vienas iš pagrindinių Minsko susitarimų, pasiektų per „Normandijos ketverto“ derybas, sąlygų.

Kita pagrindinė sąlyga - ugnies nutraukimas, tačiau ši sąlyga buvo ne kartą pažeista. 

Kijevas tikisi užbaigti apsikeitimą belaisviais su prorusiškais kovotojais kovo pradžioje. Apie tai pranešė Ukrainos saugumo tarnybos (UST) vadovo patarėjas Markijanas Lubkivskis.

„Kitas etapas numatytas per pirmąsias dešimt kovo mėnesio dienų. Šis etapas - dar ne paskutinis, ir mes toliau intensyviai prie to dirbame. Turime informacijos, kad yra dar žmonių, kuriuos reikia išlaisvinti“, - pareiškė M. Lubkivskis. Pasak patarėjo, Ukrainos valdžia pasirengusi apsikeisti su maištininkais visais nelaisvėje laikomais kariais.

Šeštadienį Ukrainos vyriausybė ir separatistai apsikeitė dešimtimis belaisvių, praėjus savaitei nuo paliaubų įsigaliojimo rytinėje šalies dalyje.

Apsikeitimas belaisviais buvo viena iš sąlygų, numatytų praėjusią savaitę Minske pasirašytame paliaubų susitarime, sudarytame per Ukrainos, Rusijos, Prancūzijos ir Vokietijos vadovų susitikimą. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Išpuolis Charkove: sprogmuo sužeidė dešimtis demonstrantų, yra žuvusiųjų

Charkove nugriaudėjo sprogimas