Separatistai tęsia aršų puolimą: bombarduojama visą parą
Atnaujinta 13:56

Alfa.lt | ELTA
2015-02-19 11:18

Ukrainos prorusiški separatistai ketvirtadienį tęsė kovos veiksmus, atakuodami Šyrokynės miestelį, esantį šalia Kijevo vyriausybės kontroliuojamo Mariupolio uostamiesčio, pranešė kariškių atstovas Anatolijus Stelmachas.

„Šyrokynė buvo bombarduojama praktiškai apskritą parą. Per pastarąją parą buvo 13 minosvaidžių ir artilerijos atakų. Be to, priešai naudojo tankus. Galime pasakyti, kad Šyrokynė tapo kovos veiksmų epicentru“, – sakė A.Stelmachas ketvirtadienį per spaudos konferenciją Kijeve.

Trečiadienį Ukrainos vyriausybės pajėgos buvo priverstos atsitraukti iš strategiškai svarbaus Debalcevės miesto, esančio į šiaurės rytus nuo pagrindinės separatistų tvirtovės Donecko, kovotojams surengus įnirtingą puolimą, dėl kurio iškilo grėsmė savaitgalį įsigaliojusioms trapioms paliauboms.

A.Stelmachas taip pat sakė, kad separatistai apšaudė kelis kitus miestelius Donecko ir Luhansko srityse. Pasak jo, per pastarąją parą įvyko iš viso apie 40 tokių šaudymo incidentų.

„Nepaklausė proto balso“

Donecko sukilėlių vadas Aleksandras Zacharčenka pareiškė, kad jo kariai baigė „valymą“ Debalcavėje, kurio metu žuvo tūkstančiai vyriausybės pajėgų karių, praneša Ria.ru.

„Ukrainos valdžiai nepaklausius proto balso ir nesudėjus ginklų, žuvo beveik 3,5 tūkstančio Kijevo karių“, – vardijo separatistų lyderis.

Tiesa, A. Zacharčenka nenurodė, per kiek laiko žuvo jo minėtas ukrainiečių karių skaičius ir kodėl „valymas“ buvo vykdomas nepaisant paskelbtų paliaubų.

Kijevo kariuomenės šaltinis ketvirtadienį pranešė naujienų agentūrai „Reuters“, kad per pastarąsias 24 valandas kovose su Rusijos remiamais separatistais Rytų Ukrainoje žuvo 14 Kijevo karių, sužeisti – 173.

Ukraina trečiadienį atitraukė savo pajėgas iš apsupto Debalcevės geležinkelio mazgo po to, kai separatistai suintensyvino savo puolimus, nepaisydami praėjusią savaitę pasirašytos paliaubų sutarties.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka paragino dislokuoti Jungtinių Tautų taikdarius Rytų Ukrainoje, kad būtų vykdomos paliaubos, tačiau sukilėliai tokį prašymą pasmerkė ir nurodė, kad JT taikdarių buvimas pažeistų sekmadienį įsigaliojusias paliaubas.

Sužeistas lyderis

Antradienį naujienų agentūra Lifenews.ru paskelbė, kad per įnirtingus Kijevo pajėgų ir separatistų susirėmimus A. Zacharčenka buvo pašautas.

Pirminiais duomenimis, sukilėlių vadas buvo pašautas į kulkšnį. Po incidento A. Zacharčenka buvo nugabentas į ligoninę ir netrukus iš ten paleistas.

Separatistai tęsia aršų puolimą: bombarduojama visą parą

Separatistai Rytų Ukrainoje
+6