Baltarusijos olimpinio komiteto viceprezidentą sužavėjo Olimpinis festivalis

Žiemos olimpinis festivalis
Žiemos olimpinis festivalis
  © Fotodiena.lt
sportas.info
2015-02-18 14:54

Olimpinį žiemos festivalį stebėjęs Baltarusijos olimpinio komiteto viceprezidentas Maksimas Ryženkovas buvo sužavėtas ir renginiu, ir „Snow arena“. Svečias iš Baltarusijos stengėsi pabuvoti visose varžybose, kurios tik vyko Druskininkuose LTeam žiemos olimpinio festivalio metu, net susigundė dalyvauti akmenslydžio varžybose. Aukšaūgis (195 cm) M. Ryženkovas anksčiau žaidė krepšinį, atstovavo universiteto komandai. 2014 m. rugsėjo mėnesį jis tapo Baltarusijos krepšinio federacijos prezidentu, o gruodžio 24 d. – Baltarusijos olimpinio komiteto viceprezidentu.

‚Susidariau labai gražios šventės įspūdį. Tai – renginys žmonėms. Mačiau daug vaikų, suaugusių, pavienių šeimų. Labai svarbu, kad šis masinis renginys skirtas ne profesionalams, o mėgėjams. Kiekvienas, netgi tolimas nuo sporto, galėjo išbandyti savo pajėgumą įvairiose sporto šakose. Ir tradicinėse, ir netradicinėse“, - sakė Baltarusijos olimpinio komiteto viceprezidentas.

Ar Baltarusijoje irgi turite olimpinį žiemos festivalį?

Deja, tokio visų žiemos sporto šakų olimpinio festivalio, kuris vyktų vienu metu, neturime. Rengiame tik atskirų sporto šakų šventes. Todėl jūsų renginį labiau vertinčiau, jo metu populiarinamos įvairios žiemos arba vasaros sporto šakos.

Baltarusijoje, kaip ir jūs, rengiame Olimpinę dieną, būna gana plati programa. Dabar, kada pamatėme, kokio didelio atgarsio Lietuvoje susilaukia olimpinis žiemos festivalis, kažką panašaus bandysime surengti ir Baltarusijoje.


Per olimpinį festivalį daug bendravote su Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidente Daina Gudzinevičiūte. Ar esate seniai pažįstami?

Pažįstami seniai, dar nuo tada, kai dirbau Prezidento patarėju sporto klausimais. Šiemet abu buvome susitikę per Europos olimpinį žiemos festivalį Austrijoje. Jau tai, kad mes atvažiavome į šį festivalį, rodo, kad Lietuvą vertiname kaip vienus savo artimų partnerių.
Mums labai įdomu, kaip dirba Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, domėjausi sukaupta didele tarptautine patirtimi, gražiomis iniciatyvomis, plėtojant olimpinį sąjūdį, ir visa tai norime paskleisti Baltarusijoje. Mus ypač domina sporto ekonomikos, olimpinės loterijos klausimai, darbas su rėmėjais, partneriais, sporto federacijomis.

Pas jus įkurta Lietuvos sporto federacijų sąjunga, o mes norime įsteigti Baltarusijos sporto federacijų tarybą. Yra daug dalykų, kuriuos norime įgyvendinti ir orientuojamės į Lietuvą.

Kada vienu balsu kalbėsimės, bus lengviau spręsti aktualius klausimus Europos ir Tarptautiniame olimpiniame komitetuose. Su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu glaudžiai bendradarbiausime, lankysimės vieni pas kitus, keisimės patyrimu.


Baltarusija garsėja savo puikiomis sporto bazėmis, tačiau jūsų sportininkai mielai atvažiuoja treniruotis į Lietuvą, ypač į Druskininkus. Kas juos taip traukia?

Lietuvoje irgi yra daug puikių sporto bazių. Tokio nuostabaus kalnų slidinėjimo sporto komplekso, kaip Druskininkų „Snow arena“, Baltarusijoje nėra. Turime puikių atskirų sporto šakų sporto kompleksų: ledo ritulio, čiuožimo, dviračių treko, pas mus vyksta pasaulio ir Europos čempionatai.

Niekam neatrasiu Afrikos, jei pasakysiu, kad Lietuvoje yra žymiai geriau išvystytas viešbučių verslas. Druskininkuose yra viešbučių, talpinančių po kelis tūkstančius lankytojų, jie nėra brangūs ir todėl atvykstančioms komandoms yra labai patogūs.


Sportininkams maitintis, gyventi ir sportuoti sudarytos visos sąlygos, be to, gražus kurortas, todėl Druskininkai visiems yra ypač patrauklūs.

Esu Baltarusijos krepšinio federacijos prezidentas, todėl galiu pasakyti, kad mūsų moterų krepšinio komandos irgi labai pamilo Druskininkus ir čia dažnai rengia treniruočių stovyklas. Ir finansiškai joms gerai, ir viskas vienoje vietoje. Dabar, kai čia statomas olimpinis sportininkų rengimo centras, manau, norinčiųjų čia stovykluait bus dar daugiau.


Ar dažnai lankotės Lietuvoje?

Lietuvą labai myliu, todėl Vilniuje lankausi dažnai.