KTU „Santakos“ slėnyje – garsaus JAV investuotojo atsakymai, kaip sukurti milijardinį verslą

Michaelas Baumas
Michaelas Baumas
  © Organizatoriai
Alfa.lt
2015-02-17 10:00

Į KTU „Santakos“ slėnį tiesiai iš Silicio slėnio atvyksta rizikos kapitalo investuotojas, 100 mln. JAV dolerių vertės investicinės kompanijos ir jauno verslo vystymo akademijos „Founder.org“ įkūrėjas ir vadovas Michaelas Baumas. Kaune jis skaitys paskaitą „8 paslaptys, kaip sukurti milijardų dolerių vertės kompaniją“.

M. Baumas turi sukaupęs 25 metų verslo patirtį investuojant bei sėkmingai kuriant startuolius. Ilgą laiką jis dirba Kalifornijoje įsikūrusiame Silicio slėnyje (JAV), dar vadinamame startuolių meka. Žinomas anterpreneris Kaune dalysis patarimais, kaip pritraukti investicijas ir sukurti klestintį milijardų vertės verslą.

„Startuolių bendruomenės Lietuvoje yra vienos energingiausių visame Baltijos regione ir ši ekosistema vystosi labai sparčiai. Labai džiaugiamės, kad Kauno technologijos universitetas (KTU) tapo Founder.org akademijos partneriu. Jau nekantrauju susitikti su šio Universiteto studentais antrepreneriais ir išgirsti jų išskirtines idėjas“, – sakė M. Baumas.

KTU „Santakos“ slėnyje susirinkę ketinantys pradėti ar jau pradėję savo verslą jaunuoliai išgirs pasakojimą apie svarbiausius M. Baumo verslo pasiekimus bei nesėkmes. Čia taip pat bus galima sužinoti, ką reikia daryti, norint užsiregistruoti į „Founder.orgorganizuojamą verslo vystymo programą „Class of 2016“. Renginyje Kaune savo verslo idėjas rizikos kapitalo investuotojui turės galimybę pristatyti ir Lietuvos startuolių kūrėjai – kiekvienas jų tam turės 60 sekundžių. Apie juos savo įžvalgas pateiks ir pats M. Baumas.

Verslas – tarsi komandinis sportas

Pirmą kartą M. Baumas į KTU užsuko 2014 m. rugpjūtį, paskatintas savo sūnaus, kuris jam užsiminė apie Baltijos šalis. Gerai verslo pasaulyje žinomas ir ne vieną pelningą startuolį „užauginęs“ charizmatiškas antrepreneris tuomet pabrėžė KTU įkurto verslo startuolių inkubatoriaus „Startup Space“ naudą.

„Tokios erdvės kaip KTU „Startup Space“ yra ypač svarbios, kadangi verslo vystymas ankstyvoje stadijoje yra tarsi komandinis sportas. Tu negali užauginti verslo vienas, tu privalai dirbti ir daryti tai kartu su kitais, ieškoti investuotojų.

Aukštojo mokslo institucijoms būtina suteikti erdves studentams, kur jie galėtų susiburti, kelti komandinius iššūkius, susipažinti ir plėsti kontaktų tinklą – tai yra kritiškai svarbu“, – akcentavo M. Baumas, kalbėdamas apie akademinėje aplinkoje itin reikšmingą startuolių kultūros ugdymą.

Partneriu Lietuvoje pasirinko KTU

M. Baumo investicinė kompanija „Founder.org“ siūlo įvairias programas versliems studentams iš pirmaujančių universitetų visame pasaulyje. Jų dėka sukuriamos galimybės studentams suburti komandas, pradėti savo verslą bei pritraukti reikiamas investicijas.

„Founder.org“ kompanija dirba su tokiomis prestižinėmis JAV aukštosiomis mokyklomis, kaip Harvardo verslo mokykla, Niujorko, Stanfordo, Berklio, Carnegie Mellon universitetais.

M. Baumą atvykti pakvietė KTU Nacionalinis inovacijų ir verslo centras, kurio naujasis vadovas Edmundas Šalna.

„Džiaugiuosi, kad sudominome investuotojus ir kad Lietuvoje „Founder.org“ bendradarbiavimui pasirinko vienintelį Kauno technologijos universitetą“, – sakė E. Šalna.