VRM aiškinsis dėl Rusijos mafijos atstovui suteikto leidimo gyventi Lietuvoje

Spaudos konferencija Vidaus reikalų ministerijoje
Spaudos konferencija Vidaus reikalų ministerijoje
  © Domantas Pipas
ELTA
2015-02-09 09:16

Vidaus reikalų ministerija (VRM) žada aiškintis, kas ir kodėl Rusijos piliečiui Achmedui Jevlojevui, anot žiniasklaidos, turinčiam aukščiausią rangą Rusijos nusikaltėlių pasaulyje, išdavė leidimą gyventi Lietuvoje, pranešė LRT televizijos naujienų tarnyba.

Sausį Migracijos departamentas nusprendė, kad du Rusijos piliečiai, Achmedas Jevlojevas ir Olegas Šamaninas, negaus leidimų gyventi Lietuvoje. Tačiau maždaug prieš savaitę paaiškėjo, kad A. Jevlojevui tokia teisė buvo suteikta.

Pasak VRM atstovų, siekiama išsiaiškinti, kas konkrečiai atsakingas už tokį sprendimą. Viceministras Elvinas Jankevičius teigė, kad leidimas A. Jevlojevui sustabdytas, tačiau šis incidentas yra arba klaida, arba tai galėjo būti padaryta piktybiškai.

Prezidentė Seimui pateikė Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pataisas, kuriomis siekiama užkirsti kelią grėsmę keliantiems asmenims gauti leidimus gyventi Lietuvoje. Siūloma numatyti, kad policija, pasieniečiai ir Saugumo departamentas per 14 dienų pateiktų Migracijos departamentui išvadas dėl leidimo gyventi prašančio užsieniečio kriminalinės praeities, rašo LRT.lt