​Eksperimentas: „Ikea“ kainų palyginimas 4 šalyse

IKEA Lovos (E-interjeras.lt)
IKEA Lovos (E-interjeras.lt)
  © Organizatoriai

Tinklaraštis apie interjerą E-interjeras.lt atliko eksperimentą ir palygino Lietuvos, Lenkijos, Vokietijos ir Šveicarijos IKEA baldų kainas tarpusavyje eurais.

Lyginamos atskirų prekių grupių prekės – iš viso 20 prekių. Eksperimento autorė įspėja, kad rezultatai tikrai nėra tikslūs, nes palyginta labai mažai prekių, tačiau bendrą tendenciją pastebėti tikrai galima.

Kad būtų įdomiau, autorė prideda minimalios algos dydžių lentelę, iš kurios akivaizdžiai matyti, jog Lietuvoje esantys darbuotojai iš lyginamų šalių gauna mažiausią minimalų atlyginimą.

Kėdės. Pažvelgus į akcija pažymėtas kainas, brangiausios prekės (kaip ir turėtų būti) yra Šveicarijoje, antroje vietoje Lietuva, trečioje – Vokietija, o paskutinėje – Lenkija. Apskritai lenkiškos IKEA prekės yra daugelyje pigiausios iš visų 4 šalių.

Foteliai. „Išvada tokia, jog Šveicarijoje foteliai gerokai brangesni, bet taip juk ir turėtų būti? Pigiausia, žinoma, Lenkijoje“, – komentuoja autorė.

Valgomųjų stalų komplektai. Eksperimento metu išaiškėjo, jog kainos gali skirtis beveik 80 eurų. Lenkijoje nedidelis staliukas su 2 kėdėmis kainuoja 238 eurus, o Lietuvoje – 317 eurų. Tokia pati situacija pastebima ir su kitais stalais.

Šviestuvai. Rašoma, jog šviestuvai Lietuvoje santykinai pigūs.

Lovos. Tačiau lovų kainos, galima sakyti, tarp visų lyginamų eksperimente, Lietuvoje kainuoja daugiausiai.

Eksperimento metu nustatyta, kad:

8 iš 20 prekių Lietuvoje buvo brangiausios, tik 1 pigiausia.

13 iš 20 prekių Lenkijoje pigiausios, tik 1 buvo brangesnė už visas.

11 iš 20 prekių Šveicarijoje buvo brangesnės už kitas, nė viena nebuvo pigiausia.

6 iš 20 prekių Vokietijoje buvo pigiausios ir nė vienos brangiausios.

Autorės teigimu, nors Lietuvoje pragyvenimas sunkiausias, kažkodėl „puikuojamės“ antroje vietoje pagal brangiausias prekes. „Lenkai gauna didesnį minimalų atlyginimą, bet prekes iš IKEA perka pigiausiai. Na, o vokiečiai, kurie gyvena kur kas geriau nei mes, netgi gali pasidžiaugti nemažu kiekiu pigiausių prekių“, – pastebi tinklaraščio apie interjerą E-interjeras.lt autorė.

​Eksperimentas: „Ikea“ kainų palyginimas 4 šalyse

IKEA Lovos (E-interjeras.lt)
+2