Putinas per Aušvico išvadavimo 70-ąsias metines prisiminė Baltijos ir Ukrainos „nacistus“

​Putinas: Eurazijos sąjunga atvira kaimyninėms šalims
​Putinas: Eurazijos sąjunga atvira kaimyninėms šalims
  © SCANPIX
BNS
2015-01-27 23:07

Rusijos prezidentas tvirtino, kad ukrainiečiai esą padėjo naciams nužudyti milijonus žydų Kijeve, Lvove, Odesoje, nurodoma Ukrainos tinkalapyje zn.ua „Zerkalo nedeli“.

Per Aušvico mirties stovyklos kalinių išvadavimo 70-ąsias metines Maskvoje surengtą ceremoniją V.Putinas prabilo apie ukrainiečių „išdavystę“ ir Ukrainos nacionalistų organizacijos (OUN) lyderį Stepaną Banderą.

Lenkų dienraštis „Rzeczpospolita“ pažymi, kad Maskvoje iškilmingame renginyje kalbėdamas Rusijos prezidentas ragino pasaulio bendruomenę nutraukti mėginimus „perrašyti istoriją, kuri kelia tikslus, nuslėpti savo gėdą, silpnadvasiškumą ir išdavystę tiesioginiu ar netiesioginiu bendradarbiavimu su nacistais“.

Be kita ko, savo kalboje jis prisiminė ir Antrojo pasaulinio karo laikų Ukrainos nacionalistų lyderį Stepaną Banderą ir apkaltino jį masiniu žydų žudymu.

„Istorijos faktai neaplenkiami. Jie liudija tai, kad banderininkai ir kiti kolaborantai, tarnavę Hitleriui, dalyvavo žydų tautos naikinime ir žudė Lvovo, Odesos, Kijevo ir kitų miestų žydus“, – kalbėjo V.Putinas.

Ta proga jis priminė ir tai, kad Baltijos šalyse „nacistai“ taip pat rengė žiaurius etninius valymus Vilniuje ir Taline.

Beje, Rusijos prezidentas nė žodžio nepasakė apie nacių kolaborantus iš „Rusiškosios išvadavimo armijos“ (ROA), kuriai vadovavo Andrejus Vlasovas ir kurios kariai veikė dabartinės Rusijos teritorijoje ir turėjo šimtus tūkstančių šalininkų.

Neprisiminė V.Putinas ir vadinamojo Dono kazokų stano, kuris bendradarbiavimo su Vermachtu, dalyvaudamas bendrose operacijose.

Dabar Kremlius aktyviai panaudoja „kazokus“ prieš Ukrainą konflikte Donbase.

Nieko nesakė V.Putinas ir apie kasmetinius „Rusiškus maršus“, kuriuose dalyvauja ir rusų neonaciai.

Kaip rašė žurnalas „Time“, Rusija perrašo istoriją, kad apjuodintų Ukrainą karo metu.

Lenkų laikraštis „Gazeta Wyborcza“ šiandien parašė, kad Ukraina geriau atstovauja antihitlerinei koalicijai, negu putiniškoji Rusija, kuri sukėlė karą Donbase dėl savo politinių ambicijų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.