​Linkevičius: Minsko susitarimai negali būti įgyvendinti dalimis

Derybos Minske
Derybos Minske
  © SCANPIX
ELTA
2015-01-23 15:14

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigia, kad pastaruoju metu situacija Rytų Ukrainoje aštrėja, todėl šiuo metu nėra jokių galimybių keisti ES politiką Rusijos atžvilgiu. Anot ministro, apie santykių atšilimą galima kalbėti tik tada, kai bus įgyvendinti visi Minsko susitarimai.

L. Linkevičiaus teigimu, ES iš Rusijos girdėjo daugybę neįvykdytų pažadų, todėl šiuo metu Bendriją labiau domina ne Maskvos deklaracijos, bet realūs Rusijos valdžios veiksmai.

„Dabar yra tas metas, kai matome tą situaciją aštrėjančią, - sakė L. Linkevičius. - Toliau remiami teroristai, toliau remiamos jų akcijos, todėl mes turime išlikti nuoseklūs ir vieningi bandant daryti įtaką situacijai“.

Anot ministro, pernai rugsėjį Baltarusijos sostinėje Minske pasirašytas susitarimas dėl sunkiosios ginkluotės atitraukimo, kovinių veiksmų nutraukimo, humanitarinės pagalbos suteikimo ir apsikeitimo karo belaisviais Rytų Ukrainoje turi būti įgyvendintas visas, o ne dalimis.

„Jeigu tos sąlygos nebus įgyvendintos, kalbėti apie kažkokius pokyčius politikoje būtų tikrai anksti“, - sakė L. Linkevičius.

Vilniuje viešinti Švedijos užsienio reikalų ministrė Margot Valstriom (Margot Wallstroem) priminė, kad Rusija buvo ir išliks stipri bei įtakinga valstybė Europos rytuose, todėl, nepaisant dabartinio santykių atšalimo, Europa jau dabar turi ruoštis galimiems demokratiniams poslinkiams šioje šalyje. Pasak Švedijos atstovės, Europa dabartinio konflikto sąlygomis turi išlikti ne tik susitelkusi, bet ir palaikyti nuolatinį spaudimą Ukrainai keistis.

„Turime pasirūpinti, kad Ukrainai pavyktų įgyvendinti reformas. Turime palaikyti nuolatinį spaudimą Ukrainai keistis ir reformuotis“, - po susitikimo su L. Linkevičiumi sakė M. Valstriom.