​Ginčas dėl žinučių: Puteikis ragina Stundį neieškoti „šiknoj“ sliekų

Naglis Puteikis
Naglis Puteikis
  © Karolis Kavolėlis / Alfa.lt

Į Vilniaus miesto mero postą nusitaikęs Seimo narys, buvęs konservatorius Naglis Puteikis, siekdamas surinkti reikiamą jį remiančių žmonių parašų skaičių, rinkėjus paremti jo kandidatūrą ragino trumposiomis žinutėmis iš tarnybinio mobiliojo telefono. Seimo Etikos ir procedūrų komisijos (EPK) pirmininkas Valentinas Stundys pažymi, jog tokie parlamentaro veiksmai yra ženklas, kad politikas veikia nebe Seimo nario politiniame lygmenyje ir primena, kad, viršijus mobiliojo telefono paslaugų limitus, gali tekti pakratyti savo kišenę.

Parlamentaras N. Puteikis trumposiose žinutėse rinkėjus ragino parašais paremti jo kandidatūrą į Vilniaus mero poziciją. Be to, Seimo narys iš tarnybinio mobiliojo telefono atsiųstose žinutėse agituoja paremti ekonomistę Aušrą Maldeikienę, kuri kovo mėnesį vyksiančiuose Seimo rinkimuose kelia savo kandidatūrą Žirmūnų apygardoje.

Tiesa, trečiadienį paaiškėjo, kad A. Maldeikienė nesurinko reikalingo rinkėjų parašų skaičiaus.

Alfa.lt kalbintas EPK pirmininkas, konservatorius V. Stundys priminė, kad mobilieji telefonai yra papildoma parlamentarų priemonė jų parlamentinėje veikloje, būdas bendrauti su rinkėjais. Anot jo, Seimo nariui viršijus numatytą telekomunikacinių paslaugų limitą, išlaidas reikia padengti iš asmeninių lėšų.

„Kolega žino, kad, jei naudoji tą prietaisą savo tikslams, tos išlaidos turėtų būti asmeninės. Jeigu kils kokių įtarimų, mes tuos dalykus, be abejo, tikrinsime“, – sakė V. Stundys.

„Iš esmės žiūrint, Seimo narys jau žaidžia kitoje lygoje, tai yra nebe Seimo nario politiniame lygmenyje, bet žaidžia kaip kandidatas į mero poziciją ir yra prasilenkęs su Seimo nario parlamentinės veiklos supratimu. Be abejo, tai yra daugiau negu Seimo nario veikla. Akivaizdu, kad tos išlaidos turi būti apmokamos iš asmeninių lėšų arba iš politinės kampanijos lėšų“, – apie N. Puteikio veiksmus kalbėjo Seimo etikos sargų vadovas.

Paragino pasidomėti bendrapartiečiais

Parlamentaras N. Puteikis Alfa.lt teigė, jog žinučių siuntimas iš Seimo jam duoto telefono yra nemokamas.

Savo ruožtu politikas V. Stundį paragino pasidomėti jo bendrapartiečio, konservatorių kandidato į sostinės vadovus Mykolo Majausko išleistais pinigais.

„O Stundys nenorėtų pasidomėti, kiek M. Majauskui kainavo kalėdinis pasveikinimas vilniečiams už tuos pinigus, kuriuos partija gavo iš biudžeto? Gal jis norėtų sulyginti mano nemokamas SMS su šimtais tūkstančių litų iš biudžeto, kuriuos išleido M. Majauskas kalėdiniams sveikinimams? Ar nenori tuo užsiimti? Šiknoj sliekų ieško ponas lietuvių kalbos mokytojas“, – kalbėjo N. Puteikis.

VRK narys: tokių situacijų visada būna

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) narys Jonas Udris, Alfa.lt paprašytas pakomentuoti N. Puteikio sprendimą agituoti, pasitelkus tarnybinį telefoną, akcentavo, kad, jei žinučių siuntimas yra nemokamas, tai finansiniu požiūriu parlamentaro veiksmai nėra smerktini. Pasak VRK atstovo, savo piniginę pakratyti N. Puteikiui reikėtų nebent tada, jei jis viršytų telekomunikacijos paslaugoms numatytus limitus.

„Klausimas kiltų nebent tada, jei prireiktų papildomų pinigų“, – sakė J. Udris.

VRK narys sutiko, kad N. Puteikio atveju abejonių dėl tarnybinio telefono naudojimo gali kilti, tačiau, pasak pašnekovo, didesnis dėmesys paprastai turėtų būti skiriamas, kai valstybės pareigūnai akivaizdžiai piktnaudžiauja tarnybine padėtimi rinkimų agitacijos tikslais, naudodami, pavyzdžiui, tarnybinį transportą, tarnybines patalpas ar panašiai.

„Visada būna tokių interesų persidengimų, ir aš nežinau, ką tuo klausimu būtų galima padaryti“, – sakė J. Udris.