Urbšys apie generalinį prokurorą: jam vis trūko ryžtingumo

P. Urbšys  Foto (O. Posaškova, LRS)
P. Urbšys Foto (O. Posaškova, LRS)
  © Archyvas
Info TV
2014-12-23 19:52

Antradienį generalinis prokuroras Darius Valys kreipėsi į Seimą su prašymu panaikinti partijos „Tvarka ir teisingumas“ nario, parlamentaro Rimanto Antano Ručio teisinę neliečiamybę. Buvęs STT Panevėžio valdybos viršininkas Povilas Urbšys sako, kad prokuroras, jo žiniomis, jau seniai galėjo kreiptis į Seimą.

„Na, aš nesu tas, kuris tiki ar netiki. Aš vis dėlto turiu įsiklausyti į generalinį prokurorą, kuris kreipėsi į Seimą. O generalinis prokuroras, kreipdamasis į Seimą, pasakė sekančius dalykus <...> Mano žiniomis, jis (Darius Valys – Alfa.lt) jau seniai galėjo kreiptis į Seimą, bet jam vis trūko ryžtingumo. Tai, kad jis kreipėsi paskutinio posėdžio metu ir sudaro galimybes Seimo nariams atidėti komisijos išvadas.

Aš manau, kad kai prokuroras padaromas politinio pasitikėjimo figūra, tai tada jis vadovaujasi ne įstatymu, jis vadovaujasi skambučiais, nuotaikomis ir t.t. Tokiose bylose reikalinga drąsa. Bet tos drąsos generalinis prokuroras neturi ir tikrai pagrįstai kyla abejonės, ar bus viskas ištirta“, – kalbėjo P. Urbšys.

Išsamiau – „Infodiena“ reportaže