Sieks „online“ režimu pasižiūrėti, kaip vyksta konkursas į valstybės tarnybą

Saulius Skvernelis
Saulius Skvernelis
  © Karolis Kavolėlis / Alfa.lt
BNS
2014-12-14 07:48

Konkursai į valstybės tarnybą turėtų būti fiksuojami ne tik garso, bet ir vaizdo įrašu. Tai ketinama įtvirtinti Vidaus reikalų ministerijos (VRM) rengiamuose teisės aktuose.

Ministras Saulius Skvernelis BNS sakė, kad Valstybės tarnybos departamento paprašyta išaiškinti, kaip būtų galima įgyvendinti šią idėją.

„Vienas tokių siūlymų buvo, kas jau yra numatyta ir įstatyme, sudaryti galimybes stebėtojų teisėmis konkursų procedūrose dalyvauti profesinių sąjungų, visuomenės atstovams. Antras momentas, pasiūlyta pasvarstyti jiems, kad konkursai vyktų specialiose patalpose kiekvienoje įstaigose, kad būtų įrengta vaizdo stebėjimo sistema, kuri ir patį procesą įrašinėtų, ir būtų galima padaryti prisijungimą iš Valstybės tarnybos departamento, „online“ režimu pasižiūrėti, kaip konkursas vyksta“, - sakė jis.

Pasak S.Skvernelio, vaizdo įrašas turėtų būti saugomas ilgesnį laiką, kad kilus ginčams dėl konkurso laimėtojų, būtų galima patikrinti jo eigą. Anot jo, filmavimo sistemų diegimui būtų galima panaudoti Europos Sąjungos lėšas.

Šią procedūrą ketinama įteisinti Valstybės tarnybos įstatymo ir kitų teisės aktų pataisose. Toks siūlymas, ministro teigimu, nėra susijęs su buvusiu sveikatos apsaugos viceministru Gediminu Černiausku. Jis atsistatydino iš pareigų paviešinus slaptą įrašą, kuriame jis piktinasi konkurso komisijos narių sprendimais ir tikina rodęs, kad reikia balsuoti už kitą kandidatę. Dėl galbūt neteisėtų G.Černiausko veiksmų šią savaitę pradėtas ikiteisminis tyrimas.

„Tai tikrai nieko bendro, bet tai galbūt vienas iš tų lakmuso popierėlių, kad ne viskas yra tvarkoje. Tai jei bus šios priemonės, bet kada žinotų ir komisijos nariai, kad gali prisijungti ir pažiūrėti Valstybės tarnybos departamento specialistai, kad vaizdo įrašas yra saugomas visą tą laiką- manau, tai padėtų. Jauniems žmonėms būtų aiškumas, kad savo jėgomis gali kažko pasiekti, o ne dėl to, kad kažkas spaudžia ar proteguoja“, - sakė S.Skvernelis.

Teisės aktai šiuo metu numato, jog kandidatų atrankos į valstybės tarnybą procesas yra fiksuojamas darant garso įrašą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.