STT pradėtas tyrimas dėl galimo piktnaudžiavimo, susijusio su skandalu po nutekinto viceministro garso įrašo
Butkevičiaus komentaras, atnaujinta 15.52

Alfa.lt
2014-12-08 13:28

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija lapkričio viduryje kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl galimo premjero Algirdo Butkevičiaus ir buvusio sveikatos apsaugos viceministro socialdemokrato Gedimino Černiausko piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. 

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) informavo, kad ikiteisminis tyrimas dėl valstybės tarnautojo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ar įgaliojimų viršijimo – pradėtas.

„Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 166 straipsnio 4 dalimi, pranešame, kad atlikus pranešimo patikslinimo veiksmus STT šių metų gruodžio 1 dieną pradėjo tyrimą pagal nusikalstamos veikos, numatytos Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 228 straipsnio 1 dalyje, požymius“, – rašoma STT pranešime.

Kaip numatoma Baudžiamojo kodekso 228 straipsnio 1 dalyje, valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, piktnaudžiavęs tarnybine padėtimi arba viršijęs įgaliojimus, jeigu dėl to didelės žalos patyrė valstybė, Europos Sąjunga, tarptautinė viešoji organizacija, juridinis ar fizinis asmuo, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Neatsakė į klausimus Seime

„STT pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl valstybės tarnautojų elgesio diskredituoja valstybės tarnybą, aukščiausius valstybės pareigūnus, apskritai teisinę sistemą ir neabejotinai daro didelę žalą valstybei. Gaila, kad pats premjeras dar lapkričio 11 d. Seimo plenarinio posėdžio metu, atsakydamas į frakcijos pateiktus klausimus dėl neteisėto buvusio sveikatos apsaugos viceministro G. Černiausko spaudimo komisijos nariams, naudojantis jo paties vardu, nurodė nematantis dėl to problemos“, – teigia Seimo narė, konservatorė Agnė Bilotaitė.

Naujienų portalas Alfa.lt primena, kad į Generalinę prokuratūrą buvo kreiptasi, kai 2014 m. spalio 20 d. ,,Žinių radijas“ paskelbė garso įrašą, kuriame girdėti, kaip buvęs sveikatos apsaugos viceministras socialdemokratas G. Černiauskas, pasinaudodamas savo tarnybine padėtimi ir naudodamasis premjero A. Butkevičiaus vardu, siekia, kad konkursą į Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos vadovo postą laimėtų socialdemokratų partijos narė Vilija Vertelienė. G. Černiauskas konkursą organizuojančios komisijos nariams leido suprasti, kad to asmeniškai siekia premjeras A. Butkevičius, o mainais už tai neuždarytų Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos. 

Butkevičius: su etika gal buvo truputį ir prasilenkta

Premjerą Algirdą Butkevičių nustebino informacija apie tai, kad dėl buvusio sveikatos apsaugos viceministro Gedimino Černiausko kalbų Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo tyrimą. Jis tikisi, kad buvęs viceministras įstatymams nenusižengė, tačiau pripažįsta, kad su etikos normomis buvo prasilenkta.

„Šiek tiek man kitą sykį darosi keista, įvairiausių kalbų, kiek atsimenu, ankstesnėje Vyriausybėje arba apskritai Lietuvoje būdavo labai daug, bet kažkodėl niekas nepuldavo reaguoti. Aš manau, kad tai vyko vidinis pokalbis pačioje ministerijoje, ir tikiuosi, kad jis tikrai jokio nusižengimo įstatymams nėra padaręs, o su etika gal buvo truputį ir prasilenkta“, - sakė Premjeras Algirdas Butkevičius žurnalistams pirmadienį. 

Viceministras sako, kad jį kompromituojantis įrašas – montažas


Sveikatos apsaugos viceministras Gediminas Černiauskas sako, kad įrašas, kuriame jis nepagarbiai kalba apie konkursą į Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos vadovo postą laimėjusią sveikatos apsaugos ministrės patarėją Norą Ribokienę, yra sumontuotas.

Jis taip pat teigė, kad jo ir N.Ribokienės santykiai kolegiški.

„Aš nenoriu komentuoti šito, čia galbūt mano šiek tiek netaktas, nevisiškai korektiškas žodis“, – paklaustas, kodėl vadino N.Ribokienę „dūra“, žurnalistams yra sakęs viceministras.

Sveikatos apsaugos ministrės patarėja N. Ribokienė laimėjo konkursą į Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos vadovo postą. Tačiau ji pareiškė, kad socialdemokratas G. Černiauskas, pirmininkaudamas konkurso komisijai, darė įtaką, kad jį laimėtų partijos kolegė Vilija Vertelienė, pranešė „Žinių radijas“.

Savo ruožtu sveikatos apsaugos ministrė socialdemokratė Rimantė Šalaševičiūtė teigia abejojanti, ar G. Černiauskas darė įtaką konkurso rezultatams.