Darbo partijos prezidiumas spręs dėl savo deleguojamų viceministrų

Loreta Graužinienė
Loreta Graužinienė
  © Akvilė Petraitytė
BNS
2014-07-30 08:22

Valdančiajai koalicijai priklausančios Darbo partijos prezidiumas trečiadienį spręs, ką deleguoti į laisvas viceministrų vietas.

„Mes turime deleguoti viceministrus į Energetikos ministeriją, į Užsienio reikalų ministeriją. Žemės ūkio ministrė pati turi apsispręsti dėl savo viceministrų, ji pateiks prezidiumui savo kandidatus“, - BNS sakė Darbo partijos pirmininkė, Seimo vadovė Loreta Graužinienė.

Ji yra minėjusi, kad į užsienio reikalų viceministrus bus teikiamas Seimo pirmininkės sekretoriato vadovas Mantvydas Bekešius.

Anksčiau užsienio reikalų ministras socialdemokratas Linas Linkevičius yra pasipriešinęs M.Bekešiaus skyrimui viceministru. Ministras abejojo dėl jo kompetencijos. Tuo metu Seimo pirmininkė teigia, kad jų kandidato kompetencija - labai aukšta.

Ketvirto užsienio reikalų viceministro postas liko laisvas Vytautą Leškevičių paskyrus Lietuvos atstovu prie Europos Tarybos.

„Darbiečiai“ taip pat turi pasiūlyti kandidatą į energetikos viceministrus vietoj Žydrūnės Juodkienės, kurios pavardė žiniasklaidoje minėta kaip esanti vadinamajame „juodajame sąraše“.

Dviejų „darbiečiams“ priklausančių viceministrų kėdės laisvos ir Žemės ūkio ministerijoje. Du šios ministerijos viceministrai - Živilė Pinskuvienė ir Rytis Šatkauskas - taip pat minėti įtartinų viceministrų sąraše.

Viceministrų sąrašą prezidentei Daliai Grybauskaitei pateikė Specialiųjų tyrimų tarnyba. Valstybės vadovė pareikalavo, kad jame esantys viceministrai nebedirbtų Vyriausybėje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.