​Kas sieja pelėdas ir gyvates?

Pelėda
Pelėda
  © Photos.com
Alfa.lt
2014-08-03 06:30

Išgirdus tokį klausimą, regis, galime drąsiai atsakyti: gyvačių ir pelėdų nesieja niekas. Tačiau... kodėl tada pelėdos savo lizduose apgyvendina gyvates?

Gerai pagalvojus, žmogus niekada to nedarytų. Taigi baisu savo namuose apgyvendinti tokį plėšrūną! Juk ir pelėdos lizdas – namai, vieta, kurioje ji nori jaustis saugi ir rami, kurioje augina vaikus. Tai lyg slėptuvė. Tad kodėl į ją reikia temptis savo priešus, galinčius padaryti žalos?

Pasirodo, pelėdos gyvates savo lizduose apgyvendina kaip sanitares ar, kitaip sakant, kaip namų šeimininkes, tvarkytojas. Pelėdos lizde gyvenantis gyvatė suryja įkyrias skruzdes, muses ir kitus vabzdžius, kurie trukdo pelėdai gyventi. Tačiau pelėdžiukams gyvatės jokio pavojaus nekelia.

Mokslininkai mano, kad jų ir gyvačių kaimynystė teigiamai veikia sparnuočių augimą ir vystymąsi, juk gyvatė naikina infekcijų nešiotojus. Iš tokių santykių galima daryti nevienareikšmę išvadą: tai, kas mūsų nenužudo, daro stipresnius. Iš pirmo žvilgsnio tokie nesuderinami gyvūnai, kaip pelėda ir gyvatė, gali ne tik gyventi kaimynystėje, bet ir suteikti vieni kitiems pagalbą.