Tėvai nori mokyti savo vaikus namuose

Alfa.lt
2014-10-08 20:32

Vilnietė Jurga Juodkazytė yra viena iš tėvų būrio, kurie nori vaikus išlaisvinti iš mokyklos suolo, esą kartais mokykla ne tik prisideda prie to, kad vaikas netektų savo individualumo, bet taip pat ir neskatina vaiko domėtis įvairiais dalykais savo paties noru. Pasak vilnietės, jeigu vaikas mokytųsi namuose su artimaisiais, jis būtų daug labiau atsipalaidavęs ir pasiektų geresnius mokymosi rezultatus.

Už įgytus gebėjimus vaikas atsiskaitytų mokykloje, tačiau pats ruoštųsi būreliuose ar kituose specialiuose užsiėmimuose.

Primename, kad Lietuvoje mokslas yra privalomas iki 16 metų, o į mokyklą atžalų galima nevesti tik esant sveikatos sutrikimams. Švietimo ministerija jau gavo iniciatyvinės tėvų grupės prašymą įteisinti vaikų lavinimą namuose ir kitais atvejais. Savarankiško mokymosi galimybė panaikinta prieš septynerius metus, tačiau veikia 6 nuotolinio mokymosi įstaigos, kai su mokytojais vaikai bendrauja internetu.

„<…>Įvairių yra tėvų ir jeigu jie mąsto, kad atsiskaitymai per metus vieną ar kelis kartus yra tai, jeigu vaikai nepadaro pažangos, kas prisiims atsakomybę? Nes valstybė turi garantuoti mokymasi iki 16 metų. Ir priežastys yra įvairios. Man žinoma, kad nenori leisti į mokyklą dėl to, kad, pavyzdžiui, vaikai yra vegetarai“, – sakė Švietimo ir mokslo ministerijos specialistė Stanislava Strolaitė.

Abejonių specialistams kelia ne visada tinkama pačių tėvų kompetencija, socializacijos klausimai ir smurto grėsmė.

Vaiko teisių kontrolierė abejoja, ar pavyktų vaikus mokyti namuose ir nepažeisti jų teisių. Jos teigimu, reikia tikrinti tėvų gebėjimus ir emocinę būseną.

„Iš tiesų, kyla didelės abejonės, ar tai būtų tikrai efektyvu. Aš sutinku, kad gali būti atvejų, kai tėvai bus tikrai labai profesionalūs ir tikrai gales, bet klausimas, ar tik genijus ugdomas ar didesnis prioritetas yra ugdyti žinias“, – kalbėjo Edita Žiobienė.