Ministrai lauks: savo komandas tvirtins tik po specialiųjų tarnybų pateiktų išvadų
Finansų, ūkio ir kultūros ministrai mažinti pavaduotojų neketina

STT
STT
  © Robertas Dačkus
Alfa.lt
2014-07-16 15:50

Po Vyriausybės posėdžio finansų, kultūros ir ūkio ministrai Rimantas Šadžius, Šarūnas Birutis ir Evaldas Gustas teigė dar nežinantys, kas taps jų pavaduotojais, nes naujas komandas tvirtins gavę specialiųjų tarnybų pažymas dėl galimų viceministrų reputacijos.

„Pas mus kadangi jų nedaug ir kiekvienas turi savo sritis, o darbų apimtys yra didelės, tai pas mus skaičius išliks tas pats. <...> Juos patvirtinsiu tada, kai gausiu pažymas iš atitinkamų institucijų“, – trečiadienį sakė kultūros ministras Š. Birutis.

Panašiai kalbėjo ir finansų ministras R. Šadžius bei ūkio ministras E. Gustas. Visgi jie užsiminė, kad viceministrų skaičius jų vadovaujamose ministerijose keistis neturėtų.

Nepaisant to, premjeras Algirdas Butkevičius antradienį teigė, kad ministrams buvo nurodyta kitais metais 5 proc. sumažinti valdymo išlaidas bei viceministrų skaičių. Jis vylėsi, kad viceministrų skaičius bus pakoreguotas per šiuos metus.

JUODASIS SĄRAŠAS – POLITINIS ŽAIDIMAS AR PRIEMONĖ, KAI IKITEISMINIS TYRIMAS YRA NEPAJĖGUS

GRAUŽINIENĖ JUODĄJĮ VICEMINISTRŲ SĄRAŠĄ VADINA ŠANTAŽU


2012 metais pradėjus dirbti A. Butkevičiaus Vyriausybei, buvo įsteigta beveik 10 naujų viceministrų etatų. Šis žingsnis aiškintas papildoma veikla, kuri atsirado Lietuvai pirmininkaujant Europos Sąjungos Tarybai.

Anksčiau kalbėta, kad prezidentei Daliai Grybauskaitei ir premjerui Algirdui Butkevičiui pateiktame juodajame Specialiųjų tyrimų tarnybos sudarytame sąraše gali būti atsidūręs finansų viceministras Vytautas Galvonas. Esą jis galėjo itin mažomis palūkanomis pasiskolinti pinigų iš su lošimų verslu susijusio asmens, nors ministerijoje pats kuruoja šį sektorių.

GRYBAUSKAITĖ PRABILO APIE JUODĄJĮ STT SĄRAŠĄ

Premjeras Algirdas Butkevičius antradienį teigė, kad ministrams buvo nurodyta kitais metais 5 proc. sumažinti valdymo išlaidas bei viceministrų skaičių. Jis vylėsi, kad viceministrų skaičius bus pakoreguotas per šiuos metus.

2012 metais pradėjus dirbti A.Butkevičiaus Vyriausybėje, kai kuriose ministerijose buvo padidintas viceministrų skaičius. Tuomet papildomai įsteigta beveik dešimt viceministrų etatų. Šis žingsnis daugiausia grįstas tuo, kad Lietuva turėjo pirmininkauti Europos Sąjungos Tarybai. Pirmininkavimas baigėsi 2013 metų gruodžio 31 dieną.

Praėjusią savaitę savo postus paliko finansų viceministrai Edmundas Žilevičius, Aloyzas Vitkauskas, Algimantas Rimkūnas ir „tvarkietis“ Vytautas Galvonas. Iš ūkio viceministrų postų savo noru pasitraukė Rasa Noreikienė, Marius Skarupskas ir paskirtasis aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

Iš kultūros viceministrų pasitraukė nepartinis Romas Jarockis, socialdemokratų deleguotas Darius Mažintas ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos deleguotas Edvardas Trusevičius.

Naujienų Alfa.lt primena, kad Dalia Grybauskaitė dar birželį teigė, kad STT jai ir premjerui pateikusi juodąjį sąrašą, kuriame esantys pareigūnai gali turėti įvairių šešėlių. Valstybės vadovės teigimu, ministrų sąraše nėra. Prezidentė kvietė valdančiuosius apsivalyti ir nerizikuoti žmonių pasitikėjimu – esą, jei ministrai nepaklus valstybės vadovės raginimams atsikratyti susikompromitavusių pareigūnų, šiuos ateityje gali nubausti tauta.