VRM viceministrai įteikė prašymus atleisti iš pareigų

Žimantas Pacevičius
Žimantas Pacevičius
  © Andrius Petrulevičius
Alfa.lt
2014-07-10 10:20

Šiandien vidaus reikalų viceministrai Žimantas Pacevičius, Elvinas Jankevičius ir Algimantas Juocevičius įteikė ministrui Dailiui Alfonsui Barakauskui prašymus atleisti iš užimamų pareigų.

Ministras D. A. Barakauskas priėmė sprendimą viceministrų prašymus tenkinti ir juos atleisti iš pareigų 2014 m. liepos 11 dieną.

Naujienų portalas Alfa.lt primena, kad trečiadienį iš užimamų pareigų pasitraukė žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna, o prieš porą savaičių postą paliko ir žemės ūkio viceministras Rytis Šatkauskas.

Prezidentei pateiktas juodasis sąrašas

Prezidentė D. Grybauskaitė praėjusį mėnesį teigė turinti Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) sudarytą sąrašą, kuriame nurodyta, kokių šešėlių gali turėti įvairūs viceministrai. Tada valstybės vadovė pareiškė netvirtinsianti tų ministrų, kurių viceministrų pavardės yra vadinamajame juodajame sąraše.

Pasak prezidentės, sąrašas sudarytas pagal Kriminalinės žvalgybos įstatymą, kuris pirmą kartą naudojamas nuo 2013 m., kai pradėjo veikti. Šalies vadovės teigimu, valdančioji dauguma, remdamasi šiuo įstatymu ir informacija iš STT, turi galimybę apsivalyti.

„Jeigu to nebus padaryta, valdančiąją daugumą pavadinsiu kriminaline“, – paaiškino prezidentė.

Praėjusią savaitę valdančioji koalicija nusprendė, kad iki įgaliojimų gražinimo turės atsistatydinti visi viceministrai, o naujos jų komandos bus renkamos iš naujo tvirtinant ministrų kabinetą. Be to, premjeras A. Butkevičius nusileido D. Grybauskaitės reikalavimams teigęs, kad juodajame sąraše esantys viceministrai į buvusias pareigas iš naujo skiriami nebus.