Žemės ūkio ministras Jukna traukiasi iš pareigų
Darbo partija turi šešis kandidatus į žemės ūkio ministro postą; atnaujinta 20.04

Vigilijus Jukna
Vigilijus Jukna
  © Karolis Kavolėlis / Alfa.lt
Alfa.lt
2014-07-09 17:19

Žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna trečiadienį įteikė premjerui Algirdui Butkevičiui atsistatydinimo pareiškimą. Šį sprendimą ministras teigė priėmęs dėl šeimyninių aplinkybių.

„Noriu padėkoti visam ministerijos kolektyvui už tai, kad bendromis pastangomis padėjome pamatus ilgalaikei žemės ūkio strategijai, kuri, tikiu, leis atgimti Lietuvos kaimui“, – išplatintame pranešime spaudai teigė Vigilijus Jukna.

Savo ruožtu „Darbo partijos“ vadovė Loreta Graužinienė tvirtino, kad ministerijai vadovavęs V. Jukna turėjo visišką Vyriausybės pasitikėjimą, o premjeras A. Butkevičius puikiai įvertino jo nuveiktus darbus ministerijoje.

„Susitikimo su šalies vadove Dalia Grybauskaite metu profesorius buvo įvertintas kaip kompetentingas ir profesionalus. Premjeras A. Butkevičius išreiškė visišką pasitikėjimą ministru bei įvertino reikšmingą profesoriaus įdirbį kuruojamoje srityje. Galiu tik pasidžiaugti, kad ministras ir toliau aktyviai dalyvaus Darbo partijos kaimo reikalų komiteto darbe, užimdamas pirmininko pareigas“, – sakė Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė.

Darbo partijos prezidiumas į atsistatydinusio žemės ūkio ministro Vigilijaus Juknos postą siūlo šešis kandidatus.

Trečiadienį Vilniuje posėdžiavęs Darbo partijos prezidiumas patvirtino kandidatų sąrašą, kuriame yra Virginija Baltraitienė, Vydas Gedvilas, Artūras Paulauskas, Vytautas Vigelis, Ričardas Sargūnas ir Aurimas Truncė. Iš šio sąrašo Darbo partijos taryba šeštadienį pasirinks vieną kandidatą.

„Darbo partijos prezidiumas apsisprendė ir partijos tarybai, kuri šeštadienį vyks Varniuose, siūlyti šešis kandidatus. Taryba šeštadienį turės apsispręsti dėl vieno kandidato“, - žurnalistams sakė Darbo partijos pirmininkė Loreta Graužinienė.

Tarp Darbo partijos kandidatų keturi yra Seimo nariai: V.Baltraitrienė, V.Gedvilas, A.Paulauskas, R.Sargūnas. V. Vigelis yra Švenčionių rajono savivaldybės meras, o A.Truncė - Alytaus rajono darbiečių lyderis, Alytaus rajono administracijos direktorius.

L.Graužinienė patvirtino, jog Darbo partijos prezidiumas galimų žemės ūkio viceministrų klausimo nesvarstė.

„Mes nesvarstėme to klausimo. Patvirtintas ministras pats rinksis savo komandą ir teiks viceministrų kandidatūras“, - sakė ji.

Viena iš kandidačių į žemės ūkio ministrus, parlamentarė Virginija Baltraitienė teigė, kad kol kas tik sutiko būti įvardinta kandidatų sąraše.

„Galutinis sprendimas bus priimtas šeštadienį“, - tvirtino V.Baltraitienė.

Praėjusią savaitę V. Jukna pareiškė, kad svarstytų apie atsistatydinimą, jeigu išgirstų konkrečių priekaištų dėl neskaidrios veiklos, tačiau jų iš šalies prezidentės jis esą neišgirdo. Po susitikimo Dalia Grybauskaitė teigė, kad dėl Žemės ūkio ministerijos veiklos neskaidrumo kyla daugiausia problemų.

Pasitraukė ir viceministras Šatkauskas

Naujienų portalas Alfa.lt primena, kad Žemės ūkio viceministras Rytis Šatkauskas birželio viduryje kreipėsi į teisėsaugos institucijas, prašydamas suteikti jam visą informaciją, kuria remiantis viešoje erdvėje skleidžiamos abejonės dėl jo darbo skaidrumo. Taip pat viceministras žemės ūkio ministrui Vigilijui Juknai įteikė atsistatydinimo raštą.

,,Vertindamas šią situaciją kaip nuolatinį politinių spekuliacijų objektą ir trukdį mano tiesioginiam darbui, nusprendžiau pasitraukti. Ir nors neabejoju, kad iš teisėsaugos organų gausiu sau palankius atsakymus, nenoriu, kad vieno asmens problema trikdytų ministerijos darbą”, – rašoma R. Šatkausko pareiškime.

R. Šatkauskas BNS tvirtino, kad nei kaip įtariamasis, nei kaip liudytojas, nei kaip specialusis liudytojas nebuvo apklaustas jokiose bylose.

Prezidentei pateiktas juodasis sąrašas

Prezidentė D. Grybauskaitė praėjusį mėnesį teigė turinti Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) sudarytą sąrašą, kuriame nurodyta, kokių šešėlių gali turėti įvairūs viceministrai. Tada valstybės vadovė pareiškė netvirtinsianti tų ministrų, kurių viceministrų pavardės yra vadinamajame juodajame sąraše.

Pasak prezidentės, sąrašas sudarytas pagal Kriminalinės žvalgybos įstatymą, kuris pirmą kartą naudojamas nuo 2013 m., kai pradėjo veikti. Šalies vadovės teigimu, valdančioji dauguma, remdamasi šiuo įstatymu ir informacija iš STT, turi galimybę apsivalyti.

„Jeigu to nebus padaryta, valdančiąją daugumą pavadinsiu kriminaline“, – paaiškino prezidentė.

Praėjusią savaitę valdančioji koalicija nusprendė, kad iki įgaliojimų gražinimo turės atsistatydinti visi viceministrai, o naujos jų komandos bus renkamos iš naujo tvirtinant ministrų kabinetą. Be to, premjeras A. Butkevičius nusileido D. Grybauskaitės reikalavimams teigęs, kad juodajame sąraše esantys viceministrai į buvusias pareigas iš naujo skiriami nebus.