Įvykio liudininkas: G.Beresnevičius mirė policininkų įgrūstas į automobilio bagažinę

Policija
Policija
  © INNA
LNK | Alfa.lt
2006-08-18 12:35

Vilnietis kavinės "Suokalbis" lankytojas LNK "Žinioms" patvirtino, kad policijos patruliai neblaivų rašytoją ir mokslininką Gintarą Beresnevičių į nakvynės namus išvežė įgrūdę į automobilio bagažinę.

Policija teigia, esą Beresnevičius, atvežtas į nakvynės namus, mirė vos išlipęs iš automobilio. Tačiau liudininkas tikina, kad neblaivus rašytojas nebūtų pajėgęs nei įlipti, nei išlipti iš automobilio.

Ekspertai nustatė, jog G. Beresnevičius galėjo mirti dėl staiga sutrikusios širdies, tačiau kodėl ji sutriko, lieka nežinoma.

Vidaus reikalų ministras nurodė policijos vadovybei įvertinti pareigūnų veiksmus, tačiau skuba užtikrinti, kad abejonių dėl ekspertų išvadų neturi.

Anot velionį rašytoją gerai pažinojusio filosofo ir visuomenės kritiko Vytauto Ališausko, policija neatliko savo svarbiausios funkcijos - tarnauti ir ginti.

Patikrinimą dėl policijos veiksmų esą nurodyta atlikti, siekiant išsiaiškinti ar policijos pareigūnai padarė viską, kad išgelbėtų žmogaus gyvybę.

"Alfa.lt" primena, jog vidaus reikalų ministras anksčiau sakė neturįs jokio pagrindo abejoti pirminėmis teismo medicinos ekspertų išvadomis, kad G. Beresnevičius mirė savo mirtimi, tačiau norįs patikrinimu išsklaidyti visuomenėje kilusias abejones, kad žinomą rašytoją į nakvynės namus gabenę policijos pareigūnai netinkamai vykdė savo pareigas.

"Tai jokiu būdu nereiškia, kad aš turiu išankstinį nusistatymą, kad dėmesys didesnis dėl to, kad tai susiję su žinomo asmens mirtimi, bet tos abejonės turi būti pašalintos, arba jei jos pasitvirtins, turi būti imtasi priemonių, kad ateityje būtų išvengta netinkamo elgesio", - BNS agentūrai sakė ministras Rimantas Šukys.

Grupė Lietuvoje gerai žinomų žmonių praėjusią savaitę kreipėsi į generalinį prokurorą Algimantą Valantiną, prašydami užtikrinti, kad būtų visapusiškai bei objektyviai ištirtos G.Beresnevičiaus netikėtos mirties aplinkybės ir ragina kuo greičiau tyrimo rezultatus pristatyti visuomenei.

Kreipimąsi pasirašė V. Ališauskas, Diana Vilytė, Darius Kuolys, Leonidas Donskis, Virginijus Savukynas, Kornelijus Platelis, Rolandas Rastauskas, Audrius Siaurusevičius, Arūnas Peškaitis, Vaidas Jauniškis ir kiti.