Butkevičius: įtarimų sukėlę aštuoni viceministrai Vyriausybėje nedirbs
Atsistatydino aplinkos ir susisiekimo viceministrai, atnaujinta 17.14

Algirdas Butkevičius
Algirdas Butkevičius
  © Karolis Kavolėlis / Alfa.lt
Alfa.lt | BNS
2014-07-08 14:11

Įtarimų sukėlę viceministrai atnaujintoje Vyriausybėje nedirbs, antradienį pareiškė socialdemokratų lyderis premjeras Algirdas Butkevičius.

Kalbėdamas su žurnalistais Šalčininkuose, ministras pirmininkas teigė, kad Specialiųjų tyrimų tarnybos pateiktoje informacijoje buvo duomenys apie aštuonis viceministrus ir jie nebus kviečiami į iš naujo formuojamas komandas.

„Aš kol kas buvau matęs aštuonis viceministrus, nežinau, kodėl buvo kalbama apie devynis. Aš galiu garantuoti, kad visi aštuoni viceministrai tikrai naujoje Vyriausybės sudėtyje nebus“, – žurnalistams sakė A. Butkevičius.

Kiek vėliau interviu LRT radijui ministras pirmininkas sakė, kad bus peržiūrima visų viceministrų kompetencija, ir niekas neturi garantijų, kad toliau eis pareigas.

Prezidentės perspėjimų dėl įtartinų viceministrų sulaukusi valdančioji koalicija praeitą savaitę nusprendė, kad įgaliojimus grąžindami ministrai atleis visus viceministrus, o naujai patvirtinus kabinetą savo komandas formuos iš naujo.

Viceministrai palieka Aplinkos ministeriją

Aplinkos ministro pareigas laikinai einantis susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius pasirašė įsakymą dėl aplinkos viceministrų atleidimo jiems prašant.

Liepos 11-oji – paskutinė aplinkos viceministrų Daivos Matonienės, Almanto Petkaus ir Lino Jonausko darbo diena Aplinkos ministerijoje.

Vadovaujantis Valstybės tarnybos įstatymu, tokiais atvejais, kai tarnautojai iš pareigų atsistatydina savo noru, išeitinės išmokos jiems nėra mokamos.

Daiva Matonienė aplinkos viceministrės pareigas ėjo nuo 2012 m. gruodžio 21 d. Ji kuravo statybos ir būsto, urbanistikos ir architektūros, teritorijų planavimo ir žemės gelmių sektorius. Viceministrai Linas Jonauskas ir Almantas Petkus darbą Aplinkos ministerijoje pradėjo 2012 m. gruodžio 20 d. Linas Jonauskas kuravo gamtos apsaugos, miškų, saugomų teritorijų ir kraštovaizdžio sektorius, Almantas Petkus – atliekų, taršos prevencijos, vandenų ir ES paramos administravimo sektorius.

Susisiekimo ministeriją palieka trys viceministrai

Šiandien Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius pasirašė įsakymą, kuriuo iš darbo atleidžia tris Susisiekimo ministerijos viceministrus jiems prašant. Liepos 11-oji – paskutinė susisiekimo viceministrų Sauliaus Girdausko, Vladislavo Kondratovičiaus ir Arijando Šliupo darbo diena.

S. Girdauskas susisiekimo viceministro pareigas ėjo nuo 2013 m. vasario 4 d. Jis kuravo geležinkelių ir vandens transporto klausimus.

Kelių ir kelių transporto, saugaus eismo, transporto tranzito ir logistikos veiklos sritis kuravęs V. Kondratovičius darbą Susisiekimo ministerijoje pradėjo 2013 m. sausio 3 d.

A. Šliupas ministerijoje pradėjo dirbti 2012 m. gruodžio 21 d. Viceministras kuravo civilinės aviacijos, elektroninių ryšių ir pašto, plėtros ir inovacijų, informacinės visuomenės plėtros ir tarptautinių ryšių klausimus.

Vadovaujantis Valstybės tarnybos įstatymu, tokiais atvejais, kai tarnautojai iš pareigų atsistatydina savo noru, išeitinės išmokos jiems nėra mokamos.

D. Grybauskaitė, iš Specialiųjų tyrimų tarnybos gavusi vadinamąjį juodąjį sąrašą su viceministrų pavardėmis, paskelbė netvirtinsianti ministrų, kurie neatleis abejonių sukėlusių viceministrų. Kitu atveju, prezidentės vertinimu, valdančiuosius būtų galima vadinti kriminaline koalicija.

Televizija TV3 skelbė, kad sąraše yra devyni viceministrai iš penkių ministerijų.

Per pastarąjį mėnesį iš pareigų pasitraukė du viceministrai – žemės ūkio viceministras Rytis Šatkauskas ir teisingumo viceministras Saulius Stripeika.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Rolandas Paksas antradienį paskelbė, kad teisėsaugos institucijų pateikti duomenys rodo, kad abejonių dėl aplinkos viceministro Almanto Petkaus nėra.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.