Prezidentės patarėja apie viceministrų situaciją: laimėjo skaidrumas

Politinė taryba
Politinė taryba
  © Karolis Kavolėlis / Alfa.lt
BNS
2014-07-08 08:50

Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja antradienį pasveikino valdančiosios koalicijos sprendimą atleisti visus viceministrus, Vyriausybei grąžinant įgaliojimus po šalies vadovės inauguracijos.

„Laimėjome visi, nes laimėjo skaidrumas. Labai gerai, kad valdančioji koalicija nusprendė pareikalauti iš aukščiausiuose postuose esančių politikų daugiau skaidrumo atrenkant kandidatus“, – „Žinių radijui“ sakė Virginija Būdienė.

Prezidentės perspėjimų dėl įtartinų viceministrų sulaukusi valdančioji koalicija praeitą savaitę nusprendė, kad įgaliojimus grąžindami ministrai atleis visus viceministrus, o naujai patvirtinus kabinetą savo komandas formuos iš naujo.

D. Grybauskaitė, iš Specialiųjų tyrimų tarnybos gavusi vadinamąjį juodąjį sąrašą su viceministrų pavardėmis, paskelbė netvirtinsianti ministrų, kurie neatleis abejones sukėlusių viceministrų. Kitu atveju, prezidentės vertinimu, valdančiuosius būtų galima vadinti kriminaline koalicija. Žiniasklaidoje skelbta, kad sąraše yra devyni viceministrai. Kol kas nėra žinoma, ar juos ministrai vėl paskirs viceministrais.

„Aišku, reikia dar palaukti, nes greit pamatysime, kokios buvo išvados ir kokia bus naujoji Vyriausybės sudėtis, turiu galvoje viceministrus“, – antradienį sakė prezidentės patarėja švietimo, mokslo ir kultūros klausimais V. Būdienė.

Per pastarąjį mėnesį iš pareigų pasitraukė du viceministrai, kuriuos žiniasklaida siejo su vadinamuoju juoduoju sąrašu – žemės ūkio viceministras Rytis Šatkauskas ir teisingumo viceministras Saulius Stripeika.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.