STT: daliai besikreipusių viceministrų atsakymai jau išsiųsti

STT būstinė
STT būstinė
  © Karolis Kavolėlis / Alfa.lt
ELTA
2014-07-03 10:46

Keletas viceministrų kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), prašydami suteikti turimą medžiagą, galinčią kelti abejonių dėl einamų pareigų. Daliai jų atsakymai jau pateikti, kiti jų turėtų sulaukti artimiausiu metu, teigė STT viešųjų ryšių skyriaus viršininkas Ruslanas Golubovas.

„Informacija neabejotinai bus pateikta tokia apimtimi, kokią numato įstatymas. Maksimalus terminas pagal įstatymą atsakymams pateikti yra 20 darbo dienų. <...> Viceministrams tas terminas yra liepos 10–11 dieną, bet, mano žiniomis, daliai viceministrų atsakymai jau yra pateikti, o daliai bus pateikti artimiausiu metu, jeigu dar šiandien ne visiems yra pateikta“, – naujienų agentūrai ELTA sakė R. Golubovas.

STT neteikia informacijos, kas konkrečiai yra kreipęsi į juos dėl informacijos suteikimo, bet dalis viceministrų patys informavo pranešimais spaudai, kad kreipėsi dėl tokios informacijos, norėdami išsklaidyti abejones.

Informacijos iš teisėsaugos institucijų yra prašę vidaus reikalų viceministras Algimantas Juocevičius, aplinkos viceministras Almantas Petkus, atsistatydinęs žemės ūkio viceministras Rytis Šatkauskas.

Teisingumo ministras Juozas Bernatonis po susitikimo su prezidente Dalia Grybauskaite yra teigęs, kad kreipėsi į STT vadovą dėl teisingumo viceministro Sauliaus Stripeikos.

Po to, kai buvo paviešintas dokumentas, kad finansų viceministras Vytautas Galvonas yra iš lažybų bendrovės „Top Sport“ savininko Gintaro Staniulio paėmęs 300 tūkst. litų vertės paskolą su 0,2 procento metinėmis palūkanomis, finansų viceministras kreipėsi į generalinį prokurorą, prašydamas ištirti dokumentų klastojimo faktą, ir į teismą – dėl šmeižto.

Kaip skelbė TV3 žinios, vadinamajame juodajame STT sąraše yra 9 pavardės.