Socialdemokratai spjovė į prezidentės siūlymus apsivalyti
Generalinis urėdas ir toliau vadovaus

B.Sakalauskas (grokiškis.lt nuotr.)
B.Sakalauskas (grokiškis.lt nuotr.)
  © Archyvas
Tomas Dapkus | Alfa.lt
2014-07-02 07:00

Valdantieji socialdemokratai spjauna į prezidentės Dalios Grybauskaitės siūlymus apsivalyti. Jie toliau gina susikompromitavusius viceministrus. Maža to, kurčiomis nuleistas ir siūlymas rotuoti užsisėdėjusius valdininkus. Rotacija taikoma tik tiems, kurie neįtinka valdantiesiems.

Rotacija tik neįtikusiems

Socialdemokratai galutinai sukompromitavo prezidentės Dalios Grybauskaitės siūlymą taikyti rotaciją ilgai pareigas einantiems valdininkams. Valstybės vadovė tai siūlo kaip antikorupcinę priemonę. Praėjusią savaitę vos tik Aplinkos ministerija laikinai atiteko į socialdemokratų rankas, griebta „taisyti“ į Europos Parlamentą išrinkto buvusio ministro Valentino Mazuronio sprendimus.

Išeidamas V. Mazuronis rotavo eilę ilgamečių įstaigų prie ministerijos vadovų. Tarp jų nepratęsė generalinio urėdo Benjamino Sakalausko kadencijos. Prieštaringai vertinamas ir įvairiuose skandaluose minimas B. Sakalauskas pareigas eina net nuo 1997 metų. Tačiau praėjusią savaitę V. Mazuronio sprendimai „pataisyti“. B. Sakalauskas tapo generalinio urėdo pavaduotoju ir laikinuoju generaliniu urėdu.

„Taip praėjusią savaitę pasirašiau tokį įsakymą“, – naujienų portalui Alfa.lt patvirtino socialdemokratas susisiekimo ministras, laikinai einantis ir aplinkos ministro pareigas Rimantas Sinkevičius.

Mazuronis spaudimui nepasidavė

Generaliniam urėdui B. Sakalauskui nepratęsdamas kadencijos, kuri baigėsi liepos 1 d., tuometis aplinkos ministras V. Mazuronis atsisakė jį perkelti į pavaduotojo pareigas ir vietoj to pasiūlė patarėjo pareigybes. Tačiau B. Sakalauskas jų atsisakė.

V. Mazuroniui buvo daromas didžiulis politinis spaudimas pratęsti kadenciją B. Sakalauskui, tačiau į Europos Parlamentą išrinktas politikas jam atsispyrė. Nesutiko jo paskirti ir pavaduotoju.

Tarppartinė parama

Tačiau B. Sakalauskas mėgaujasi įvairių politikų parama. Kaip B. Sakalausko lobistai įvardijami Seimo Aplinkos komiteto pirmininkas socialdemokratas Algimantas Salamakinas, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas socialdemokratas Bronius Bradauskas, Seimo vicepirmininkas „tvarkietis“ Kęstas Komskis, opozicinės konservatorių partijos frakcijos Seime nariai Rimantas Jonas Dagys, buvęs žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius ir daugelis kitų.

Suinteresuoti asmenys buvo galimai skyrę 500 tūkst. Lt atlygį už B. Sakalausko perskyrimą.

V. Mazuroniui birželio 26 dieną netekus įgaliojimų, socialdemokratai pasinaudojo tarpuvaldžiu (naujas aplinkos ministras bus paskirtas ne anksčiau kaip liepos 12 d.) ir paskyrė B. Sakalauską generalinio urėdo pavaduotoju, pavedė jam laikinai eiti ir generalinio urėdo pareigas iki bus paskirtas nuolatinis urėdas. Dabartinis vienas iš dviejų pavaduotojų savo noru perėjo dirbti patarėju.

Anksčiau Seimo opozicija yra viešai apkaltinusi, kad energetikos viceministro postas galėjo būti nupirktas už 250 tūkst. Lt, jog būtų paskirtas vienos iš energetikos monopolijų interesams atstovaujantis asmuo.

Kokios aferos vyksta Generalinėje miškų urėdijoje, apie tai artimiausiu metu skaitykite naujienų portale Alfa.lt.