16-os dar nesulaukusiai britei jau buvo atlikti... keturi abortai

Nėščia moteris
Nėščia moteris
  © 123rf.com
Anglija.lt
2014-07-21 07:47

Vienai britų moksleivei buvo atlikti net keturi abortai, dar nesulaukus šešiolikos. Ji yra viena iš daugiau nei 200 jaunesnių nei 16 metų mergaičių, kurioms per pastaruosius trejus metus buvo atlikti keli nėštumo nutraukimai, atskleidžia šokiruojantys Britanijos sveikatos departamento paskelbti duomenys.

Ekspertai skalambija varpais, nes vis daugiau bričių paauglių mano, kad abortas tėra alternatyvi kontracepcijos priemonė. Iš viso 2011 metais 84-ioms jaunesnėms nei 16 metų mergaitėms buvo atlikti du ar daugiau nėštumo nutraukimų. Po metų šis skaičius padidėjo iki 89, tačiau pernai sumažėjo iki 68.

reklama

Praėjusiais metais abortas buvo atliktas daugiau nei 185 331-ai moteriai. Verta paminėti, kad 50-iai jų nėštumo nutraukimas buvo atliktas devynis ir daugiau kartų.

Britanijos šeiminio švietimo fondo atstovas Normanas Wellsas sakė, kad šiuo metu daug lytiškai aktyvių paauglių visiškai negalvoja apie pasekmes. „Labai daug jų mano, kad turi teisę į lytinį gyvenimą be pasekmių ir yra laisvos atsikratyti negimusio vaiko, kuris kelia grėsmę jų gyvenimo būdui“, – sakė jis.