Donalda prie vairo sėdo iš reikalo

Donalda
Donalda
  © LNK

Populiari atlikėja Donalda Meiželytė save vadina atsargia, didelio greičio vengiančia vairuotoja. Nepaisant kuklumo, dainininkę neretai galima pamatyti įvairiose automobilių sporto varžybose. Ir ne kaip žiūrovę, o kaip dalyvę.

Šmaikščioji dainų atlikėja D.Meiželytė vairuotojo pažymėjimą įgijo prieš 10 metų. LŽ ji prisipažino, kad ryžtis mokytis vairuoti pradėjo ne iš didelio noro ar susižavėjimo automobiliais.

Vairuoja daug ir dažnai

Pasirodo, Donalda vairavime įžvelgė praktinės naudos ir, kaip pati sako, nutarė sėstis prie vairo iš reikalo. „Nesu nei didelė automobilių gerbėja, nei greičio fantikė ar ralio aistruolė. Tiesiog, kai gimė dukra, svarsčiau, jog atėjo laikas išmokti vairuoti. Maža kas atsitiktų ir man staiga prireiktų automobilio, o be vairuotojo pažymėjimo juk negalėčiau sėsti ir važiuoti. Taigi kartą prisiruošiau ir pradėjau mokytis vairavimo įgūdžių“, - prisimena atlikėja.

Moteris sako, kad net pati nepastebėjo, kai pradėjusi vairuoti ėmė vis dažniau „draugauti“ su automobiliu. Įvairūs koncertiniai turai po Lietuvą, kelionės, reikalų tvarkymai Donaldai be automobilio dabar jau sunkiai įsivaizduojami. „Net pati nepastebėjau, kaip per vieną vasarą automobiliu nuvažiavau kone 100 tūkst. kilometrų. Kai tenka daug koncertuoti, automobilio kilometražo skaitiklis sukasi it pašėlęs. Žinote, ryte Palangoje, vakare - Vilniuje. Ir taip - visą vasarą“, - pasakojo D.Meiželytė.

Atlikėjos teigimu, važinėdama automobiliu į koncertus ji įgavo daug daugiau praktinės patirties, negu vairavimo mokykloje. Kita vertus, teorinių žinių sėmėsi būtent ten.

Apie automobilius nesvajoja

Donalda prisipažįsta, jog vengia važiuoti automobiliu dideliu greičiu ir per 10 metų vairuotojos karjerą daugiausia yra „išspaudusi“ 130 km/val greitį. Atlikėja neslepia, kad didesniu greičiu su dabartiniu automobiliu nelabai ir pavyktų važiuoti. Be to, greitis ar sportiniai automobiliai moters net nežavi. Priešingai nei daugelis pramogų pasaulio atstovų bei atstovių, ji net neturi savo svajonių automobilio. „O kam man jis? Svarbiausia, kad mašina važiuotų, naudotų nedaug degalų, būtų bent jau minimaliai saugi ir patogi. Gal aš esu senamadiška, tačiau visokie prabangūs mersedesai ar bemvai manęs nežavi. Kol kas visiškai pakanka savojo senuko „Honda Civic“. Kai jis subyrės, tada ir galvosiu apie naujesnę transporto priemonę“, - atviravo Donalda.

Dainų atlikėja sako negalinti suprasti žmonių, kurie prie vairo sėdasi išgėrę. Moteris sako pati to niekada nepraktikuojanti, nors pagundų ir progų - nors kibiru semk. „Neslėpsiu - po kiekvieno koncerto man nuolat kas nors siūlo „įkalti“ 50 gramų. Įdomiausia, kai atsisakau, vaišintojai baisiai supyksta, kai kurie net įsižeidžia. Tačiau jau daugelį metų laikausi principo, kad prie vairo - nė lašo. Juk po koncertų automobilį dažniausiai vairuoju aš, todėl esu atsakinga ne tik už save, bet ir už kartu važiuojančius kolegas“, - surimtėjusi pasakojo D.Meiželytė.

Gerieji policininkai

Dainininkė teigia, jog važiuodama automobiliu magistrale ji dažnai baiminasi dėl galimų netikėtumų. „Dieną bijau karvių ir šernų, o naktį - briedžių ir girtų pėsčiųjų“, - šypsodamasi pridūrė atlikėja.

Dažnai automobiliu po Lietuvą važinėjanti pramogų pasaulio atstovė sako retsykiais akis į akį susidurianti su policijos patruliais. Kartais jos, kaip ir kitų vairuotojų, automobilį policininkai sustabdo reidų metu. Donalda ir vėl juokauja, kad tokiu atveju, pamatę žinomą veidą, pareigūnai nusišypso, palinki gero kelio ir leidžia važiuoti toliau. „Nesuprantu kodėl, tačiau reidų metu, priešingai nei kitų vairuotojų, patruliai manęs niekada neprašo pūsti į alkoholio matuoklį. Man seniai norisi pasižiūrėti, kaip tas aparatas veikia, bet taip niekad ir nepavyksta“, - ironizavo žinoma atlikėja.

Išgaravęs optimizmas

Vis dėlto moters veidas surimtėja vos tik kalba pakrypsta apie eismo saugumo ir kultūros problemas. Donalda įsitikinusi, kad šiandien Lietuvoje vairuotojai dažnai įpratęs savaip interpretuoti Kelių eismo taisykles. Ji sako neretai pro savo buto langus pastebinti ne tik vairuotojų, bet ir pėsčiųjų daromų pažeidimų. „Yra nemažai vairuotojų, kurie važinėja it ralio trasoje, tačiau ir pėstieji ne ką geresni - kerta gatvę kur nori ir nekreipia jokio dėmesio į tai, kad šalia yra specialiai jiems įrengta perėja. Tai apie kokį eismo saugumą gali būti kalba?“ - stebisi D.Meiželytė.