LTV „Šilko kelias“ finišuos Taškente

Šilko kelias
Šilko kelias
  © LRT
lrt.lt
2008-08-02 07:00

Lietuvos televizijos dokumentikos realybės serialas „Šilko kelias“ artėja prie finišo tiesiosios. Paskutinė, penktoji „Šilko kelio“ dalis – jau ateinantį pirmadienį, rugpjūčio 4 dieną.

Martyno Starkaus ir Vytaro Radzevičius vadovaujamai ekspedicijai belieka pasiekti Uzbekijos sostinę Taškentą. Automobilis, vardu „Pagieža“ lyg nujausdamas būsimąjį išsiskyrimą (netrukus jis pereis į uzbekų rankas), važiuoja vis sunkiau ir sunkiau, o uzbekiškas benzinas pasiruošęs jį galutinai pribaigti.

„Šilko kelio“ dalyvių ir LTV žiūrovų laukia šiltas susitikimas su Taškento lietuvių bendruomene ir kartu – atsisveikinimas su 10422 kilometrus nuvažiavusiais automobiliais. Tačiau iki pabaigos dar toli.

Penktoje istorijos dalyje – slapta filmuoti kadrai iš Turkmėnijos–Uzbekijos pasienio ir derybos dėl išgalvotų mokesčių, viena ilgiausių ir sudėtingiausių dienų žygeivių gyvenime bandant įveikti Karakumų dykumą. Taip pat – senove dvelkiantys Bucharos ir Chivos miestai ir netikėtas atradimas – lietuvio statyta bažnyčia Taškento centre....