Druskininkuose – „Druskos metamorfozės 2008“

Tauras Česnulevičius prie savo paslaptingojo kūrinio „Makaka“.
Tauras Česnulevičius prie savo paslaptingojo kūrinio „Makaka“.
Alfa.lt
2008-07-24 15:03

Pačiame Druskininkų centre labai sūru. Čia vyksta meno bienalė „Druskos metamorfozės“.

Šį netradicinį meno vyksmą jau ketvirtąsyk organizuoja Druskininkų kultūros centras.

Šio centro direktorė Rimutė Viniarskaitė ir kultūros darbo administratorė Danguolė Žukienė sukvietė septynis menininkus iš Birštono, Kauno, Vilniaus, Minsko ir pačių Druskininkų. Vieni jau buvo išbandę šią skulptūroms neįprastą medžiagą, kitiems tenka čia pat įsisavinti apdirbimo technologiją.

Druskininkietis Tauras Česnulevičius, savo kūryboje įprastai naudojantis medį ir metalą, šiame plenere iškart ėmėsi sudėtingo darbo. Jis presuotus druskos gabalus sulipdė į vientisą materiją ir iš jos skobia abstrakciją, kurią pavadino „Makada“.

Andrius Lik iš druskos akmens daro druskos dievo galvą. Jurgita Kleizienė gamina druskinius saldainyčius, maišo druskos pudrą su kvietiniais miltais ir „kepa“ tikras metamorfozes.

Andrius Siderkevičiu s jau kelia ant pjedestalo išdrožtą visų skonių jutimo organą - liežuvį. Ričardas Šileika gręžioja įvairias metafizines skyles ir kiaurymes.

Baltarusių skulptūros meistro Uladzimiro Pantsialeyeu‘o rankose jau regimas kaktusas, kuris dar privalės pražysti. Kęstutis Bieliukas kuria muziką iš plenero garsų.

O Druskininkų svečiams, besivaikštantiems Vilniaus gatve, tenka pauostyti druskos dulkių ir nusilaižyti nuo lūpų sūrymą. O šio šeštadienio pavakarį (18.30) įvyks meno bienalės metu sukurtų druskos kūrinių ekspozicija.

Autoriaus nuotraukose:

File: Jurgita_Kleiziene – Jurgita Kleizienė iš Birštono meno bienalėje jau antrąsyk.

File Tauras_Cesnulevicius1 – Tauras Česnulevičius prie savo paslaptingojo kūrinio „Makaka“.

Druskininkuose – „Druskos metamorfozės 2008“

Tauras Česnulevičius prie savo paslaptingojo kūrinio „Makaka“.