Gėjų eitynes Rygoje lydėjo įžeidimai

Klubo vitrina
Klubo vitrina
  © Andrius Vaitkevičius
„Lietuvos žinios“
2008-06-02 08:37

Gėjų paradą Rygoje pasitiko gana agresyviai nusiteikę jo priešininkai. Daugybė policininkų saugojo tvarką ir tramdė nepaklusniuosius.

Šeštadienio rytą Rygos senamiestyje maždaug 200 žmonių dalyvavo seksualinių mažumų organizuotose „Draugystės dienų“ eitynėse. Paradą pasitiko šio renginio priešininkai. Daugelis jų vilkėjo marškinėlius su organizacijos „No Pride“ ženklais. Protestuotojai laikė plakatus, ant kurių buvo užrašyta anglų ir latvių kalbomis: „Stop Pride“, „Ne - gėjų importui!“ ir panašiai.

Beveik visi eitynių dalyviai vilkėjo geltonus marškinėlius. Ant krūtinės buvo užrašas „Lygybės aktas“, o ant nugaros išpieštas spygliuota viela apjuostos žvakės atvaizdas. Buvo nešama daug vaivorykštės spalvų vėliavų.

Pro protestuotojus ėję parado dalyviai sulaukė daug įžeidžiamų šūksnių, pavyzdžiui: „Gėjų paradui - ne!“ arba „Gėjai, lauk iš Latvijos!“ Protestuotojai buvo nusiteikę gana agresyviai. Keletas vilkėjo baltus apsiaustus su gobtuvais. Vienas jų, greičiausiai nacionalistinių pažiūrų, laikė lėlę su užrašu: „Aš leidau degeneratams išniekinti Lapkričio 11-osios krantinę.“

Eitynės baigėsi prie Rygos anglikonų bažnyčios. Tarp parado dalyvių buvo daug užsieniečių. Juos saugojo sustiprintos policijos pajėgos. Gatvėse buvo matyti daug pareigūnų, o Dauguvos upėje budėjo policijos kateris. Rygos policija pranešė, kad rytą, apie 11 val., jau buvo sulaikyti 4 eitynių priešininkai, jiems surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolai dėl policijos reikalavimų nepaisymo. Sulaikytas ir vienas parado dalyvis - už tai, kad suplėšė plakatą, kurį laikė renginio priešininkas.