Statybvietėje – daugiau nei dvidešimt nelegaliai dirbančių turkų

Statybos
Statybos
  © Andrius Vaitkevičius
LNK
2008-04-09 19:05

„Statybvietę, kur kitąmet turėtų iskilti Ozo prekybos ir pramogų centras, trečiadienį nuo pat ryto naršė Sienos apsaugos tarnybos, policijos ir valstybinės darbo inspekcijos darbuotojai“,- praneša LNK žinios.

Patikrinimo metu pareigūnai aptiko daugiau nei dvidešimt nelegaliai dirbančių ir statybose įrengtuose būstuose, gyvenančių Turkijos piliečių. Lietuvos užsienio reikalų ministerija jiems išdavė turistines vizas, kurios nesuteikia teisės legaliai įsidarbinti Lietuvoje.

reklama

„Priemonių viską išsiaiškinti tikrai nėra, jei žmogus deklaruoja, kad nori atvažiuoti pažiūrėti į muziejų, sunku pasakyti ar iš tikrųjų taip yra“, - situaciją apibūdino Užsienio reikalų ministerijos atstovas Vytautas Pinkus.

Prekybos centrą statanti turkų bendrovė ministerijai pateiktuose vizų prašymuose nurodė, esą šie žmonės į Lietuvą atvyksta kaip statybų konsultantai. Tuo tarpu apklausti svetimšaliai neslėpė, jog čia atvyko dirbti ir patvirtino, jog gyvena kartu su kitais statybininkais. Jų čia - maždaug trys šimtai. Dauguma – turkai.

Rubikono atstovai tikina apie nelegalius darbuotojus jiems priklausančiame objekte nieko nežinantys.