Staškevičius: „Leo LT“ vadovas per metus turėtų uždirbti 1 mln. litų

Pinigai
Pinigai
  © Tomas Urbelionis / Fotobankas
BNS
2008-03-16 19:42

Būsimas nacionalinio investuotojo „Leo LT“ vadovas per metus turėtų uždirbti daugiau kaip 1 mln. litų, mano investuotojo dalininkės privačios bendrovės „NDX energijos“ direktorius Ignas Staškevičius.

Premjeras Gediminas Kirkilas teigė, kad tokia suma nereali, juolab kad valstybinių energetikos įmonių vadovai dabar uždirba keliskart mažiau, pranešė LNK „Žinios“.

„Daugiau kaip milijoną į rankas jis turėtų gauti, aš manau“, - teigė I. Staškevičius.

Pasak jo, „Leo LT“ vadovas turėtų būti kompetetingas kaip vadybininkas, mokėti reprezentuoti bendrovę ir derinti įvairius interesus, turėti diplomatinių savybių.

„Sunku būtų tikėtis rasti tokį žmogų už mažą atlyginimą“, - sakė I. Staškevičius. Anot jo, „Leo LT“ vadovo atlyginimas turėtų būti rinkos dydžio.

Premjeras tokį siūlymą vadina nerealiu. G. Kirkilo nuomone, pirmiausiai reikia sudaryti stebėtojų tarybą, paruošti veiksmų planą ir po to rasti tokį žmogų, kuris sutiktų dirbti už mažesnį atlyginimą.

Ūkio ministras Vytas Navickas pritarė „NDX energijos“ vadovo nuomonei, kad surasti „Leo LT“ vadovą nebus lengva, nes aukštos klasės lyderių Lietuvoje nėra daug.

„Aš manau, kad tai yra per didelis skaičius ir galima mąstyti apie kitokius lygmenis. Aš tai kalbu turėdamas omenyje ir netgi dabar energetikos bendrovėse, kurias dabar kontroliuoja Ūkio ministerija, dirbančius vadovus, jų atlyginimus. Galiu pasakyti tikrai, kad tai yra nepalyginami dalykai, kuriuos uždirba dabartiniai vadovai“, - sakė V. Navickas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.