Vilniaus savivaldybė nebenori išpirkti Koncertų ir sporto rūmų

Vilniaus sporto rūmai
Vilniaus sporto rūmai
  © Andrius Petrulevičius
BNS
2008-02-26 10:12

Sostinės valdžia kratosi prieš pusantrų metų duoto pažado išpirkti Vilniaus koncertų ir sporto rūmus.

Naujoji miesto valdžia, perėmusi valdyti Vilnių 2007-aisiais, sutartį įkišo į stalčių, rašo dienraštis „Vilniaus diena“.

Savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Paluckas pripažino, kad stalčiuje ta sutartis ir liks.

„Miesto biudžete nenumatyta pinigų rūmams pirkti ir nėra planų jų skirti ateityje. Miestas tam paprasčiausiai stokoja lėšų, o ir didelio tokios salės poreikio miestas dabar neturi“, - paaiškino administracijos vadovas.

Vis dėlto, pasak G.Palucko, jei rūmai būtų pritaikyti visuomenės reikmėms, „miestas tokį savininkų sprendimą sveikintų“.

Buvęs miesto meras Artūras Zuokas, kurio valdymo metais buvo pasirašyta minėta sutartis, tvirtina, esą jį nustebino įpėdinių abejingumas rūmų likimui: „Sutarties sąlygos buvo labai palankios miestui - vien žemė po rūmais pagal dabartinę rinkos vertę kainuoja apie 50 mln. litų, tačiau valdžia taip ir nepriėmė jokių sprendimų, kad sutartimi pasinaudotų“.

Vilniaus miesto savivaldybė ir bendrovė Ūkio banko investicinė grupė (ŪBIG) po ilgų derybų pasirašė sutartį, pagal kurią miestas įgijo pirmumo teisę iš ŪBIG nupirkti rūmus už 25 mln. litų. Tai būtų buvęs pirmas atvejis, kai tokios apimties objektas išperkamas iš privataus savininko, kad būtų panaudotas kultūrai ir rekreacijai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.