Paskirtos Vyriausybės kultūros ir meno premijos

Pinigai
Pinigai
  © Fotobankas
Alfa.lt
2008-02-13 15:48

Trečiadienį Ministrų kabinetas paskyrė Vyriausybės kultūros ir meno premijas. Kaip teigiama Vyriausybės išplatintame pranešime spaudai, premijos šįmet paskirtos muzikologui Algirdui Jonui Ambrazui, dailininkei Minai Babenskienei, kompozitoriui Algimantui Antanui Bražinskui, rašytojui Vytautui Jurgiui Bubniui, dailininkui Kostui Dereškevičiui, vargonininkui Leopoldui Mykolui Digriui, choreografei Birūtai Komskienei, menotyrininkei Ingridai Korsakaitei, režisieriui, dailininkui Vitalijui Mazūrui, smuikininkui Eugenijui Paulauskui, aktoriui Pranui Piaulokui, fotomenininkui Vaclovui Straukui.

Vyriausybės kultūros ir meno premijos skiriamos už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui. Šiomis premijomis siekiama skatinti Lietuvos, taip pat Pasaulio lietuvių bendruomenės kultūros ir meno kūrėjų, kultūrai ir menui nusipelniusių asmenų veiklą. Kasmet skiriama ne daugiau kaip 12 premijų.

Vyriausybės kultūros ir meno premijų komisijos svarstymui buvo pasiūlyti 43 pretendentai, iš kurių komisija slapto balsavimo būdu atrinko 12 laureatų.

Vyriausybės kultūros ir meno premija yra vienas garbingiausių pripažinimo ženklų Lietuvoje, o jos piniginė vertė šiuo metu yra 44200 litų.