Kovo 11-osios proga – Jungtinės karalystės studentų susitikimas

Lietuvos vėliava , herbas
Lietuvos vėliava , herbas
  © Andrius Petrulevičius
Alfa.lt
2008-01-31 10:13

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos – Kovo 11-oios - proga Londone įvyks jau antrasis Jungtinėje Karalystėje studijuojančių lietuvių susitikimas. Tradiciniu tampantį renginį organizuoja Lietuvos Respublikos ambasada Jungtinėje Karalystėje ir Jungtinės Karalystės Lietuvių Jaunimo Sąjunga (JKLJS).

Kovo 8 dieną, šeštadienį, nuo 12:30 val. naujai valstybės įsigytose Lietuvos ambasados patalpose (2 Bessborough Gardens, London SW1V 2JE) pradės rinktis Lietuvos Respublikos piliečiai, gyvenantys ir studijuojantys Jungtinėje Karalystėje. Susitikimo metu vyks diskusijos apie karjeros galimybes Jungtinėje Karalystėje ir Lietuvoje, apie galimybes įtakoti Lietuvos ateitį. Renginio metu bus pristatyta „Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009“ Ambasadorių programa, konkursas „Padovanok Lietuvai Viziją“, informacija apie 2008 metais planuojamus JKLJS ir lietuvių bendruomenės renginius. Susitikime taip pat dalyvaus žymūs svečiai iš Lietuvos ir renginio partnerio Londono Sičio lietuvių klubo (Lithuanian City of London Club) atstovai.

Ambasadorius Vygaudas Ušackas įsitikinęs, kad tarp Jungtinėje Karalystėje besimokančių studentų užsimezgusius virtualius ryšius prasmingai papildys šis, antrąkart organizuojamas susitikimas, kuris svarbus ne tik akademiniam jaunimui, bet, visų pirma, Lietuvos valstybei. „Gyvename atvirame, globaliame pasaulyje. Turime galimybę laisvai keliauti, studijuoti. Dėl šviesiausių protų konkuruoja kiekviena atsakingai į savo ateitį žiūrinti šalis. Esu įsitikinęs, jog studentų susitikimas ambasadoje su verslo ir pilietinės visuomenės atstovais iš Lietuvos paskatins studentiją realiai svarstyti čia įgytų žinių ir patirties pritaikymą savo Tėvynėje. Laisvo mąstymo, drąsios vizijos jaunų žmonių šiuo metu labai reikia Lietuvai“, – pažymi ambasadorius V. Ušackas.

„Savo projektais stengiamės skatinti įvairiuose Jungtinės Karalystės regionuose ir miestuose įsikūrusius lietuvius studentus palaikyti ryšius, puoselėti lietuvybę, gerinti tautinio tapatumo išsaugojimą ir sklaidą“, – sako JKLJS valdybos narys Domas Dargis.

Pirmoje renginio dalyje UAB „Eurofarmacijos vaistinės“ valdybos pirmininkas Ignas Staškevičius, advokatų kontoros „Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai LAWIN“ vadovaujantis partneris Rolandas Valiūnas, Londono Sičio lietuvių klubo prezidentas, investicinio banko „Credit Suisse“ kapitalo rinkų grupės viceprezidentas Darius Daubaras ir investicijų valdymo bendrovės „GLG Partners“ investicijų portfelio valdytojas Žilvinas Mečelis diskutuos apie karjeros Jungtinėje Karalystėje ir Lietuvoje galimybes.

Po pertraukos ambasadorius V. Ušackas pakvies studentus dalyvauti politologinėje diskusijoje „Kaip galime kurti ateities Lietuvą?“. Savo mintimis pasidalins politikos apžvalgininkas ir žurnalistas Virginijus Savukynas, Oksfordo Universiteto tarptautinių santykių doktorantė Agnė Baranauskaitė ir Respublikos Prezidento visuomeninis konsultantas išeivijos klausimais, „Lietuvių gyvenusių Amerikoje visuomeninės organizacijos“ pirmininkas, projekto „Kryptis - namo” stipendiatas, biochemikas dr. Daumantas Matulis.

Vakarinės programos metu studentai galės susipažinti ir pabendrauti neformalioje aplinkoje, pasiklausyti akustinio koncerto.

Studentų susitikimas tradiciškai sutaps su krepšinio turnyru „Ambasadoriaus Taurė”, kuris vyks kovo 8-9 dienomis. Daugiau informacijos apie turnyrą rasite Lietuvos ambasados Londone internetinėje svetainėje www.lithuanianembassy.co.uk.

Studentus kviečiame registruotis el. paštu: studentai@jkljs.org. Rašydami nurodykite savo vardą, pavardę, el. pašto adresą, universiteto pavadinimą, studijuojamo dalyko pavadinimą ir planuojamą baigimo datą.