Butkevičiaus susitikime su opozicija – kalbos apie postų pirkimą

Algirdas Butkevičius
Algirdas Butkevičius
  © Karolis Kavolėlis / Alfa.lt

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius trečiadienį dalyvavo susitikimuose su Seimo opozicinėmis partijomis. Liberalų sąjūdžio frakcijos posėdyje premjerui teko aiškintis dėl gandų, jog valdantieji, dalindamiesi viceministrų postus, energetikos viceministro postą tiesiog pardavė už 250 tūkst. Lt.

„Užkulisiuose jau kurį laiką plačiai kalbama, kad už 250 tūkstančių litų Energetikos ministerijoje vienai iš koalicijos partnerių priklausanti viceministro kvota arba postas buvo parduotas, tai yra už tokią sumą. Tas sandėris įvyko, iš kitos pusės, dalyvaujant vienai įmonių grupei, kuri turi irgi pakankamai ilgalaikius interesus šilumos ūkio sektoriuje. Kaip jūs tai vertinate? Ar po Vyriausybės perpatvirtinimo į šitą poziciją patekęs verslo deleguotas atstovas toliau darbuosis toje pozicijoje?“ – į premjerą kreipėsi liberalas Gintaras Steponavičius.

Priminsime, jog viceministrų postus Energetikos ministerijoje šiuo metu užima Renata Cytacka, Žydrūnė Juodkienė ir Aleksandras Spruogis.

A. Butkevičius, reaguodamas į liberalo klausimus, pažymėjo, kad dažnai susitinka su Specialiųjų tyrimų tarnybos ir Valstybės saugumo departamento vadovais, todėl esą informaciją apie ministerijų vadovus ir jų pavaduotojus, jų veiklą ir aplinką gauna nuolatos.

„Dėl jūsų išsakytų minčių aš dar kartą paklausiu. Paklausiu, jeigu jie žinojo, tai kodėl laiku manęs neinformavo“, – apie esą nupirktą energetikos viceministro postą kalbėjo premjeras.

Tuo metu su premjeru į susitikimą su liberalais atvykęs energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius klausė, apie kokį pareigūną jo vadovaujamoje ministerijoje kalbėjo G. Steponavičius. Vis dėlto, konkrečios pavardės ministras neišgirdo.

Klausiamas apie vadinamąjį juodąjį viceministrų sąrašą A. Butkevičius akcentavo, kad situacijos nereikėtų dramatizuoti.

„Joks viceministras ar viceministrė, kuriems bus pareikšti kaltinimai, tikrai neužims politinio pasitikėjimo pareigų“, – aiškino ministras pirmininkas.

Naujienų portalas Alfa.lt primena, kad anksčiau žiniasklaidoje buvo skelbiama, kad vadinamąjį juodąjį viceministrų sąrašą, kuris esą buvo parengtas premjerui ir prezidentei Daliai Grybauskaitei įteiktos Specialiųjų tyrimų tarnybos pažymos pagrindu, pateko energetikos viceministrė Žydrūnė Juodkienė, kuri anksčiau dirbo sostinės ir kitų miestų šilumos ūkį valdančioje įmonių grupėje ICOR.

Žada taupyti

A. Butkevičius, atsakinėdamas į liberalų klausimus, pasakojo, jog kitų metų valstybės biudžeto projektas jau yra rengiamas. Premjeras pažymėjo, kad naujų mokesčių valdantieji kitąmet nenumato, išskyrus tai, kad buvo nutarta didinti akcizą alkoholiui.

„Pasigirdo kalbos, kad bus mažinami atlyginimai statutiniams darbuotojams, bet to nebus”, – sakė A. Butkevičius, pridurdamas, kad Vyriausybė kitąmet ketina didinti minimalią mėnesinę algą.

Kartu su A. Butkevičiumi atvykęs finansų ministras Rimantas Šadžius pažymėjo, jog euro įvedimas nuo 2015 m. turėtų teigiamai paveikti Lietuvos ekonomiką.

„Euro įvedimas turėtų duoti impulsą ekonomikos augimui”, – sakė R. Šadžius.

„Biudžeto pajamų šaltinis pagrindinis yra esamų mokesčių tinkamas su rinkimas”, – sakė finansų ministras, paklaustas, koks bus pagrindinis valstybės iždo šaltinis kitąmet.

Tuo metu premjeras A. Butkevičius akcentavo, kad kitais metais ir toliau bus atidžiai vertinams biudžeto išlaidų ir pajamų planavimas.