Gapšys apie juodąjį sąrašą: negalima remtis vien nuogirdomis

Vytautas Gapšys
Vytautas Gapšys
  © Dmitrijus Radlinskas

Darbo partijos frakcijos Seime seniūnas Vytautas Gapšys kritikuoja vadinamąjį juodąjį viceministrų sąrašą, kuris esą parengtas Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) surinktos informacijos pagrindu ir įteiktas prezidentei Daliai Grybauskaitei bei premjerui Algirdui Butkevičiui. „Darbiečio” nuomone, abejonės viceministrų veiklos skaidrumu turi būti paremtos konkrečiais dokumentais, o ne nuogirdomis.

„Aš manau, kad šiuo atveju turi būti labai aiškiai valstybėje sudėlioti tie klausimai, tai yra jeigu yra ar kažkoks krinta šešėlis, tai turi būti tas šešėlis pagrįstas. Negalima vien remtis apkalbomis, nuogirdomis ir panašiai. Tai būtų nesąžininga tų žmonių atžvilgiu, todėl aš manau, kad bet kuriuo atveju tai turi būti dokumentai, kurie būtų pateikti, pirmiausia, tiesioginiams vadovams, tai yra ministrams. Jeigu ministrai gaus kažkokią medžiagą, kuri kels abejonių dėl tų asmenų galimybių toliau eiti pareigas, tai tikrai mes nedelsdami tai padarysime be jokių juodųjų sąrašų, be jokių raginimų. Mūsų ministrai tai daro nuolat, tikrina, prižiūri, kad jų komandose būtų atsakingi asmenys, nesusikompromitavę asmenys, ir mes tai darysime ateityje, todėl visų proginių dalykų, tai sąrašų, mums tikrai nereikėjo ir nereikės”, – pirmadienį po valdančiosios koalicijos politinės tarybos posėdžio žurnalistams Vyriausybėje sakė V. Gapšys.

Paklaustas apie žemės ūkio viceministro, „darbiečio” Ryčio Šatkausko pasitraukimo iš pareigų priežastis V. Gapšys kalbus nebuvo. Anot jo, viceministras iš pareigų pasitraukė ne tik dėl jam žiniasklaidoje mesto šešėlio dėl galimai neskaidrios veiklos, bet ir dėl asmeninių priežasčių. Vis dėlto, pasak V. Gapšio, R. Šatkauskas neturėjo pasitraukti.

„Mes žiūrime į įvairias situacijas, šiuo atveju aš manau, kad dabar nekils jokių abejonių, kai jis turės teisę gauti visą medžiagą. Aš tikiuosi, jis ją gaus, ji bus pateikta ir dar kartą bus parodyta, kad jokių ten problemų nėra

Aš nematau jiems (Darbo partijos deleguotiems viceministrams – Alfa.lt) jokio pagrindo trauktis. Tiesą sakant, ir R. Šatkauskas nemanau, kad turėjo pagrindą trauktis. Jis tai padarė ir dėl tam tikrų asmeninių priežasčių. Mes su juo buvom kalbėję apie šitą veiksmą jau šiek tiek anksčiau, nei jis padarė šitą pareiškimą. Yra kai kurie dalykai, kurie galbūt ir neatsispindi pareiškime. Aš manau, kad istorija dar nesibaigia, nes, jeigu mestas šešėlis žmogui, tai turės būti paaiškinta, iš kur jis atsirado, nes mes nemanome, kad taip elgtis su žmonėmis nėra sąžininga”, – komentavo V. Gapšys.

Naujienų portalas Alfa.lt primena, kad praėjusią savaitę Seimo pirmininkė Loreta Graužiniene susitiko su STT direktoriumi Sauliumi Urbanavičiumi. Jis, žurnalistų paklaustas apie juodąjį viceministrų sąrašą, užsiminė, kad valstybės vadovams pateikta kriminalinės žvalgybos informacija. Anksčiau prezidentė D. Grybauskaitė teigė, kad STT jai ir premjerui pateikė pažymą, kurioje minimi galimai neskaidria veikla užsiimantys pareigūnai.