Floristas Antanas Mažonas: kartais užduotys būna sudėtingesnės, nei atrodo

Antanas Mažonas
Antanas Mažonas
  © Asmeninis albumas
Alfa.lt
2014-06-15 14:10

Žinomas kaunietis floristas Antanas Mažonas pastebi, kad lietuviai tampa vis išrankesni rinkdamiesi gėles ir užsisakydami įvairias jų kompozicijas.

„Širdį skauda, kai populiariuose žurnaluose ar portaluose spausdinamose nuotraukose pastebiu, jog pasipuošusios ponios rankose laiko „nesutvarkytas“, neestetiškas gėlių puokštes. Regis, jei galėjai pasirūpinti savimi, tai turėtum nebūti abejingas ir tam, ką laikai rankose“, –sakė A. Mažonas.

Jo paslaugomis besinaudojantieji vis dažniau apibūdina žmogų, kuriam bus įteikiamos gėlės. Nusakomas yra sveikinamojo amžius, lytis, pomėgiai.

„Pastaruoju metu itin dažnai tenka improvizuoti žvejybos tema. Neseniai puokštę kūriau jubiliejų šventusiam, žvejybos temą kuruojančiam politikui. Taip pat vienam garsiam Lietuvos žvejui ir degustacijų kavinės „Šaminė“ savininkams, atidariusiems bene didžiausią Baltijos šalyse šamų auginimo fabriką“, – pasakojo A. Mažonas.

Anot jo, žvejybos tema floristui yra sudėtinga, nes galioja taisyklė, draudžianti gėlių kompozicijose naudoti maisto produktus, o gėlių, tiesiogiai susijusių su šia daugelio vyrų aistra, yra maža. Būtent todėl A. Mažonui teko gerokai pasukti galvą, kai „Šaminę“ turėjo papuošti septynios su žvejyba ar žuvimis susijusios kompozicijos. Iš pukenio, eukalipto, vėdrynų, smulkiųjų rožių, kardelių ir daugybės kitų augalų floristas kūrė kompozicijas, primenančias vandens putą, upės dumblius, paupio pievą. A. Mažonas tvirtino, kad vietos, kurią papuošė jo darbai, specifika įpareigojo remtis lietuviškais, o ne egzotiškais motyvais.

„Puokštės neretai tampa svarbiu renginio ar asmeninės šventės akcentu, o gėlėms skiriama vis didesnė planuojamo biudžeto dalis“, – teigė A. Mažonas.

Privatiems jubiliejams, apie kuriuos spaudoje dažniausiai nė nerašoma, floristas yra sukūręs sodrių, didžiulių, įspūdingų puokščių.

„Organizatoriai, nenorintys, kad apie juos pasklistų bet kokia žinutė, neleidžia net kompozicijas kuriantiems floristams turėti jų nuotraukų“, –sakė A. Mažonas.

Floristas Antanas Mažonas: kartais užduotys būna sudėtingesnės, nei atrodo

Antanas Mažonas