Prokuratūra tirs galimą Stankūnaitės dukters tvirkinimą Kedžių namuose

Neringa Venckienė
Neringa Venckienė
  © Dmitrijus Radlinskas
BNS
2014-06-12 19:38

Prokurorai pradėjo tyrimą dėl Laimos Stankūnaitės dukters tvirkinimo Kedžių ir Venckų namuose, kai ši prieš kamerą pasakojo apie neva patirtą seksualinę prievartą, pranešė „Lietuvos ryto televizija“.

„Taip, tyrimas pradėtas, jis perduotas į Kauno apygardos prokuratūrą. Šio tyrimo esmė yra tokia, kad nustatyti asmenis ir nuspręsti dėl jų patraukimo baudžiamojon atsakomybėn“, – sakė Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis pokuroras Darius Valkavičius.

Pradėtas tyrimas pedofilijos šešėlį meta ir pačiai N.Venckienei, ir jos artimiesiems. Seimo narei tai užtrauktų kur kas didesnę baudžiamąją atsakomybę, negu už iki šiol inkriminuotas veikas. Be to, prokurorams atsirastų pagrindas kreiptis į užsienio kolegas dėl besislapstančios N.Venckienės ekstradicijos.

N.Venckienė buvo mažametės L.Stankūnaitės ir Drąsiaus Kedžio dukters globėja.

D.Kedys savo buvusią sugyventinę L.Stankūnaitę kaltino leidus išnaudoti dukrą pedofilams. Tačiau pedofilijos bylą tyrę prokurorai įtarimus dėl mažametės tvirkinimo buvo pateikę tik Andriui Ūsui. L.Stankūnaitės kaltės pareigūnai nerado.

D.Kedys dingo 2009 metų spalio 5 dieną, kai Kaune buvo nušauti teisėjas Jonas Furmanavičius ir L.Stankūnaitės sesuo Violeta Naruševičienė. Juos kaunietis kaltino užsiimant pedofilija. Šių metų balandį prie Kauno marių rastas D.Kedžio lavonas. Ekspertai nustatė, kad jis mirė nesmurtine mirtimi – užduso.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.