Vilniaus vadovai: nacionalinis stadionas nebrangs

Šeškinės stadiono vizija. Foto: vilnius.lt
Šeškinės stadiono vizija. Foto: vilnius.lt

Vilniaus meras Juozas Imbrasas ir jo pavaduotojas Evaldas Lementauskas gavo tikslią Nacionalinio stadiono statybos darbų sąmatą, kuri paneigia prielaidas, kad objekto kaina žvėriškai išaugs.

„Tie patys 370 mln. litų“, – penktadienį po susitikimo su projektuotojais sakė sostinės meras.

Spaudoje anksčiau buvo pasirodę prielaidų, kad sąmata nėra galutinė, o reali kaina gali pasiekti 700 mln. litų.

Liberaldemokratas J. Imbrasas guldė galvą, kad iki finalinio etapo lėšų poreikis neišaugs. Jis aiškino, kad galutinė projekto kaina iš karto nebuvo paskelbta dėl menkos priežasties – laiko stokos.

Sulaukęs raginimų iš Viliuje rinktų Seimo narių susirūpinti kylančia kaina ir Seimo Antikorupcijos komisijos susidomėjimo, meras ketina visus nuraminti pateikdamas faktus juodu ant balto. Visus reikiamus dokumentus turėtų netrukus gauti ir opozicija, ir Seimo komisija, ir Viešųjų pirkimų tarnyba. J. Imbrasas priminė, kad įstatymas nedraudžia projektuotoją pasirinkti neskelbiamų derybų būdu.

„Konservatoriai eilinį kartą apsijuokė“, – Alfa.lt situaciją įvertino darbo grupei dėl Nacionalinio stadiono statybos vadovaujantis vicemeras liberaldemokratas E. Lementauskas. Pasak jo, dienraštis „Lietuvos rytas“ turės paneigti paskelbtą informaciją, o dėl Tėvynės sąjungos atstovo Viliaus Navicko melagingų teiginių, neva stadiono statybose „išplauti“ 400 mln. lėšų bus skirti Liberaldemokratų partijos rinkimų kampanijai, bus kreiptasi į teismą.

E. Lemantauskas tikisi, kad Vyriausybė neužsižais tikrindama dokumentus ir dar sausį įvertins programą ir nevilkins 200 mln. litų skyrimo pradiniam finansavimui. „Vienintelis galvos skausmas, kad nestotų darbai. Žmonės dirba, užsakomos medžiagos. Mėnesio pabaigoje jau reikia pasirašinėti sutartis. Nesinori atsidurti keblioje situacijoje“, – sakė jis.