Seimas ėmėsi Venckienės apkaltos
Atnaujinta 12.50

Neringa Venckienė
Neringa Venckienė
  © Karolis Kavolėlis / Alfa.lt

Ketvirtadienį Seimas ėmėsi parlamentarės, partijos „Drąsos kelias” lyderės Neringos Venckienės apkaltos procedūros. Seimo pirmininkės pavaduotojas Petras Auštrevičius supažindino Seimo narius su Konstitucinio Teismo (KT) išvada dėl N. Venckienės apkaltos proceso.

Parlamentas po diskusijų nutarė, kad N. Venckienės mandato panaikinimo klausimas Seime bus svarstomas birželio 19 d.

reklama

Kaip nurodė KT, N. Venckienė, nedalyvaudama Seimo plenariniuose ir komitetų posėdžiuose, nevykdė savo pareigų ir pažeidė Konstituciją. KT pažymėjo, kad N. Venckienė, praleidusi 64 Seimo plenarinius ir 25 Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto posėdžius, pamynė Konstituciją bei nevykdė Seimo nario priesaikos.

„Seimo nario laisvas mandatas negali būti naudojamas ne tautos ir valstybės interesais”, – KT išvadą skaitė P. Auštrevičius.

KT nurodė, kad dalyvavimas Seimo plenariniuose ir Seimo komitetų posėdžiuose yra viena iš Seimo nario pareigų, kurios nevykdė N. Venckienė. Seimas, kaip nurodė teismas, nepateikė priežasties, neinformavo Seimo valdybos ar sekretoriato, kodėl nedalyvauja Seimo plenariniuose ir komiteto posėdžiuose, todėl sulaužė Seimo nario priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją.

Aiškino apie pavojus Venckienei

Seime, diskutuojant dėl N. Venckienės apkaltos pradžios, konservatorius Kęstutis Masiulis pažymėjo, kad Seimo nariai negali savo pareigų atlikti nuotoliniu būdu, todėl apkaltos procedūra turi būti pradėta.

„N. Venckienė ir jos padėjėjai bando imituoti darbą, kartais įregistruojant vieną ar kitą įstatymo projektą. Taigi paneigiama P. Gražulio versija, kad N. Venckienė gali būti ir negyva. Ji yra gyva. [...] Mes turime kiek galima greičiau imtis ir atimti iš jos mandatą”, – kalbėjo K. Masiulis.

Jam oponavo „Drąsos kelio” frakcijos narys Povilas Gylys. Jis teigė manantis, kad N. Venckienė iš Lietuvos pasitraukė, nes jai grėsė pavojus.

„Mes svarstome klausimą, susijusį su Seimo narės pasitraukimu, kai buvo aiškūs signalai, kad jai gresia pavojus”, – kalbėjo P. Gylys.

Jis pažymėjo, kad apkaltos proceso už akių negali būti, mat ignoruojama N. Venckienės teisė gintis.

„Kyla ne tik man, bet ir didelei visuomenės daliai klausimas, ar tai nėra politinis susidorojimas”, – aiškino P. Gylys.

Galiausiai Seimas pritarė protokoliniam nutarimui, kad būtų svarstomas klausimas dėl Seimo nario mandato atėmimo iš N. Venckienės. Už tai balsavo 75 Seimo nariai, 7 nutarimui nepritarė, 3 susilaikė.

Naujienų portalas Alfa.lt primena, kad N. Venckienė Seime nesirodo nuo praėjusių metų balandžio 9 d., kai parlamentas nusprendė panaikinti jos teisinę neliečiamybę. Po mėnesio teisėsauga paskelbė N. Venckienės paiešką.

N. Venckienę norima patraukti baudžiamojon atsakomybėn pagal šešis Baudžiamojo kodekso straipsnius. Įtariama, kad ji prieš dvejus metus Panevėžio miesto apylinkės teismo patalpose viešai užgauliai pažemino teismą, nevykdė 2011 metų gruodį priimto Kėdainių teismo sprendimo skubiai perduoti mergaitę motinai Laimutei Stankūnaitei, praėjusių metų gegužę trukdė antstolei vykdyti teismo sprendimą, piktnaudžiavo vaiko atstovo teisėmis psichiškai gniuždydama vaiką ir panaudodama fizinį smurtą pasipriešino policijos pareigūnui, o perduodant vaiką jo motinai sukėlė nežymų sveikatos sutrikdymą.