Stilistė Mingailė Skuodytė: sąvoka „stilius“ gali turėti keletą apibrėžimų

Mingailė Skuodytė
Mingailė Skuodytė
© Asmeninis albumas

Ar žinote, prie ko derinti šlepečių tipo batus? Kokie akiniai nuo saulės madingiausi šį sezoną ar kas yra stilius? Atsakymus pateikia stilistė ir įvaizdžio konsultantė Mingailė Skuodytė.

Dizainerių kolekcijose, skirtose šiltajam sezonui, galima išvysti nemažai šlepečių. Prie ko jas derinti, kad būtų galima nešioti ne tik namuose?

Šlepečių stiliaus batukus ypač lengva derinti prie klasikinių kelnių ar sijono arba tiesių bei siaurėjančių džinsų, kelnių. Kadangi jų yra įvairiausių spalvų, minimalių ar puoštų, galime žaisti su spalvų deriniais ir išgauti ekstravagantiškesnį vaizdą. Drąsesnės ir nebijančios eksperimentuoti tokio tipo batus gali dėvėti ir prie suknelių ar įvairių ilgių sijonų.

Kokie akiniai nuo saulės madingiausi šį sezoną?

Šį sezoną dizaineriai linksminasi tiek su akinių formomis ir spalvomis, tiek ir su gamybinėmis medžiagomis. Yra madingi ir veidrodiniai stiklai, ir visiškai apskriti rėmai, ir labai dideli ar skulptūriški akiniai.

reklama

Labai populiarūs ir daug dėmesio sulaukė perdėtų formų katės ar apuoko akies akiniai. Taip pat – didžiuliai, labai stambūs plastikiniai rėmai bei pagaminti iš kelių skirtingų medžiagų, pavyzdžiui, metalo, plastiko, medžio, gumos.

Kas yra stilius? Ar tai – tik tam tikro stiliaus drabužiai, ar derinti skirtingų stilių drabužius irgi yra stilius?

Sąvoka „stilius“ gali turėti keletą apibrėžimų. Galiu išskirti kelis, kurie tinkami šiam atsakymui. Drabužių stilius yra visuma detalių, nusakančių tam tikrą temą, pavyzdžiui, laikmetį (pavyzdžiui, viduramžiai ar septyniasdešimtieji), muzikos žanrą (pankrokas), meno sritį (art deco ar siurrealizmas). Mūsų stilius – tai yra vienas iš tų realių stilių arba kelių jų mišinys. Todėl, žinoma, skirtingus stilius galime maišyti ir dažniausiai tai darome, to nežinodami, nes dizaineriai apie tai pagalvoja už mus. Taip pat kiekvienas mūsų galime turėti savitą stilių, o tai reiškia, kad turime kažkokį individualų ir originalų būdą maišyti tuos stilius.

Klausimus stilistei Mingailei Skuodytei galite siųsti el. paštu grozis@alfa.lt.