Europos Parlamento rinkimai: konservatoriai ir liberalai švenčia
Duomenys iš visų apylinkių; atnaujinta 07.27

Rinkimų balsų skaičiavimas
Rinkimų balsų skaičiavimas
  © Edvard Blaževič
BNS | Alfa.lt
2014-05-26 00:13

Netrukus po vidurnakčio paskelbus pirminius Europos Parlamento rinkimų rezultatus pradėjo ryškėti rinkimų lyderiai. Ilga rinkimų naktis atnešė ir nemažai netikėtumų: EP rinkimus laimėjo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partija, kuri netikėtai aplenkė antroje vietoje likusią Lietuvos socialdemokratų partiją. Tačiau dar didesniu netikėtumu galima laikyti trečiąją Liberalų sąjūdžio vietą, kuris aplenkė partiją „Tvarka ir teisingumas“. Pirmos keturios partijos iškovojo po du mandatus. Po vieną mandatą teko Darbo partijai ir koalicijai „Valdemaro Tomaševskio blokas“ ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai.

Suskaičiavus visus balsus, TS-LKD gavo 17,39 proc. rinkėjų palaikymą. Partijai Europos Parlamente tenka du mandatai vietoje šiuo metu turimų keturių. Į juos pagal reitingavimą pretenduoja Gabrielius Landsbergis ir dabartinis europarlamentaras Algirdas Saudargas, nežymiai aplenkęs Laimą Liuciją Andrikienę.

Socialdemokratai surinko 17,27 proc. balsų. Jiems taip pat priklauso du mandatai vietoje dabar esamų trijų. Pagal reitingavimą, į juos pretenduoja dabartiniai europarlamentarai Vilija Blinkevičiūtė ir Zigmantas Balčytis.

Lietuvos liberalų sąjūdis su 16,52 proc. balsų irgi turėtų gauti du mandatus. Iki šiol ši partija turėjo vieną mandatą Europos Parlamente. Pagal reitingavimą, dirbti į Briuselį turėtų važiuoti verslininkas Antanas Guoga ir Petras Auštrevičius.

Partija „Tvarka ir teisingumas“ su 14,27 proc. balsų išsaugojo du mandatus, kurie tektų dabartiniam europarlamentarui Rolandui Paksui ir aplinkos ministrui Valentinui Mazuroniui.

Po vieną mandatą turėtų gauti Darbo partija (12,83 proc.), Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) ir Rusų aljanso koalicija (8,06 proc.) bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (6,62 proc.). Su Darbo partija į EP būtų išrinktas parlamentaras Viktoras Uspaskichas, su LLRA – dabartinis europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis, „valstiečiais“ – partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas į Europos Parlamentą išrinktas pirmą kartą. VRK skelbiami duomenys nėra galutiniai.

Atnaujinta 07.27 val. Europos Parlamento rinkimuose dar vienas netikėtumu galimas laikyti rezultatas – konservatoriai finišo tiesiojoje aplenkė socdemus ir tapo daugiausia balsų surinkusia partija. Daugiau jokių pasikeitimų neužfiksuota: trečioje vietoje – Liberalų sąjūdis, toliau rikiuojasi partija „Tvarka ir teisingumas“ – visos šios partijos gaus po du mandatus. Vieną mandatą iškovojo Darbo partija, LLRA ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

Žaliųjų partija, Tautininkų sąjunga ir LiCS liko be atstovų EP.

Kaip LRT teigė Zenonas Vaigauskas, dar liko atplėši kelis tūkstančius vokų Lietuvos diplomatinėse atstovybėse, kuriose užsienyje gyvenantys lietuviai balsavo paštu, todėl tvirtinti, kad rezultatai – galutiniai, dar yra anksti.

Suskaičiavus beveik visus balsus, atrodo, kad penkerių metų kadencijai į EP išvyks: konservatoriai Gabrielius Landsbergis ir Algirdas Saudargas, socialdemokratai Vilija Blinkevičiūtė ir Zigmantas Balčytis, liberalai Antanas Guoga ir Petras Auštrevičius, „tvarkiečiai“ Rolandas Paksas ir Valentinas Mazuronis, „darbietis“ Viktoras Uspaskichas, LLRA atstovas Valdemaras Tomaševskis ir LVŽS narys Ramūnas Karbauskis.

Iš visų kandidatų, patenkančių į EP, mažiausią persvarą turi A. Saudargas, kuris pagal pirmumo balsus tik 40 lenkia trečioje vietoje esančią Laimą Liuciją Andrikienę.

Atnaujinta 05.00 val. Likus suskaičiuoti rinkimų rezultatus 19 rinkimų apylinkių, kuriose užregistruota 2,61 proc. Lietuvos rinkėjų, konservatoriai 1865 balsais atsilieka nuo socdemų. Jų sąraše Algirdas Saudargas vos 4 balsais lenkia Laimą Liuciją Andrikienę, o šios kovos kaina – patekimas į naujos kadencijos EP.

Tuo metu „valstiečiai“ išsilaiko septintoje vietoje su 6,69 proc. rinkėjų balsų, kas garantuoja jiems vieną mandatą Europos Parlamente.

Atnaujinta 04.26 val. Suskaičiavus 1972 apylinkių duomenis, bene didžiausia likusi intriga – ar pavyks konservatoriui Algirdui Saudargui pagal pirmumo balsus aplenkti partijos kolegę Laimą Liuciją Andrikienę. Pirmumo balsų skirtumas, naujausiais duomenimis, – vos 39 balsai.

Tuo metu TS-LKD nuo pirmaujančių socialdemokratų vis dar skiria mažiau nei 3 tūkst. balsų, tačiau skirtumas tirpsta pernelyg lėtai, kad galima būtų tikėtis esminio pokyčio. Bet kokiu atveju, šiuo metu iš esmės aiškios tiek keturios partijos, pasidalysiančios po 2 mandatus, tiek ir trys partijos ar koalicijos, kurioms teks po 1 mandatą.

Atnaujinta 03.22 val. Jau galima drąsiai tvirtinti, kad EP rinkimai pateikė staigmenų. Liberalų sąjūdis, suskaičiavus 1896 apylinkių duomenis, aplenkė „Tvarkos ir teisingumo“ partiją, nustūmęs ją į ketvirtąją vietą. Tuo metu konservatorius tik 8 tūkst. balsų skiria nuo pirmoje vietoje esančių socialdemokratų. „Valdemaro Tomaševskio blokas“ (7,84 proc.) užtikrintai pirmauja prieš LVŽS (6,95 proc.).

Atnaujinta 02.15 val. Liberalų sąjūdis toliau didina atotrūkį nuo Darbo partijos, o Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicija pirmą kartą aplenkė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą (LVŽS). Tokie rezultatai gauti, susumavus duomenis iš 1750 rinkimų apylinkių.

Vilniaus mieste duomenis kol kas paskelbė tik 69 iš 149 rinkimų apylinkių, o pirmauja konservatoriai (21,17 proc. balsų), Liberalų sąjūdis (18,68 proc.) ir „Valdemaro Tomaševskio blokas“ (17,29 proc.).

Kaune duomenis paskelbė 50 iš 93 apylinkių, pirmauja konservatoriai, liberalai ir socialdemokratai. Klaipėdoje duomenis paskelbė 34 iš 55 apylinkių, pirmauja liberalai, „tvarkiečiai“ ir V. Tomaševskio blokas.

Atnaujinta 02.05 val. Paskelbus duomenis iš 1700 apylinkių, pasikeitė rinkimų lyderių sąrašas: į du mandatus pretenduoja socialdemokratai, konservatoriai, „tvarkiečiai“ ir liberalai (LRLS). Jei padėtis nesikeis, viena vieta EP turės tenkintis „darbiečiai“, „valstiečiai“ ir „Valdemaro Tomaševskio blokas“.

LRLS rinkimų štabe geros naujienos sutiktos kaip pergalės ženklas. Liberalams aplenkus Darbo partiją, pagal pirmumo balsus laimėtas mandatas turėtų atitekti dabartiniam Seimo nariui Petrui Auštrevičiui, o jo netektų Seimo vicepirmininkas Vydas Gedvilas.

Atnaujinta 01.51 val. VRK skelbiami rinkimų rezultatai didesnėse miestų apylinkėse toliau didina intrigą. Paskelbus duomenis iš 1656 apylinkių, konservatoriai (TS-LKD) aplenkė „tvarkiečius” ir išsiveržė į antrąją vietą su 15,71 proc. rinkėjų balsų. Tuo metu penktoje vietoje esantys liberalai iki minimumo, vos kelių šimtų balsų, sumažino atsilikimą nuo Darbo partijos. Aplenkęs „darbiečius”, Liberalų sąjūdis (LRLS) greičiausiai gautų antrą mandatą Europos Parlamente.

Atnaujinta 01.45 val. Duomenis paskelbus 1613 iš 2004 rinkimų apylinkių, po du mandatus ir toliau dalijasi socialdemokratai, „tvarkiečiai“, konservatoriai ir „darbiečiai“. Po vieną mandatą gali laimėti liberalai (LRLS), „valstiečiai“ ir „Valdemaro Tomaševskio blokas“. Tiesa, skirtumas tarp Darbo partijos ir LRLS, skelbiant rezultatus didesnėse miestų apylinkėse, pamažu mažėja. Šiuos rinkimų sąrašus dabar skiria tik 3275 rinkėjų balsai.

Atnaujinta 01.27 val. Toliau skelbiami EP rinkimų duomenys. Suskaičiavus rinkimų rezultatus 1573 apylinkėse, vis dar pirmauja socialdemokratai (18,68 proc.). Antri kol kas – „tvarkiečiai“ (15,73 proc.), treti – konservatoriai (15,45 proc.), ketvirti – „darbiečiai“ (14,66 proc.), penkti – Liberalų sąjūdis (13,85 proc.), šešti – „valstiečiai“ (7,94 proc.), septinta – lenkų ir rusų koalicija (7,27 proc.).

Atnaujinta 01.14 val. Duomenis atsiuntus 1515 iš 2004 apylinkių, kuriose įrašyti asmenys sudaro daugiau nei pusę visų rinkėjų, į trečiąją vietą šiek tiek išsiveržė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) su 15,13 proc. balsų. Jie nusileidžia socialdemokratams (19,02 proc.) ir „tvarkiečiams“ (15,97 proc.), tačiau lenkia Darbo partiją (15,03 proc.), Liberalų sąjūdį (13,34 proc.), Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą (8,23 proc.) ir „Valdemaro Tomaševskio bloką“ (6,98 proc.).

Tarp kitų partijų, kurios greičiausiai nepretenduoja į EP mandatus, Lietuvos žaliųjų partija surinko 3,25 proc., Tautininkų sąjunga – 1,68 proc., o Liberalų ir centro sąjunga – 1,37 proc. balsų.

Atnaujinta 00.59 val. Dar vienas atnaujinimas atnešė minimalių pasikeitimų daugiausia balsų surinkusių politinių jėgų sąraše.

Duomenis atsiuntus 1463 apylinkėms iš 2004, kuriose įrašyti asmenys sudaro 46,35 proc. visų rinkėjų, vis dar pirmauja socialdemokratai (19,03 proc.). Antroje vietoje – „Tvarka ir teisingumas“ (16,15 proc.), trečioje – Darbo partija (15,18 proc.), ketvirtoje – Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD). Šioms partijoms kol kas atitenka po du mandatus.

Nuo TS-LKD nedaug atsilieka Liberalų sąjūdis (13,04 proc.), kiek daugiau – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (8,41 proc.) ir koalicija „Valdemaro Tomaševskio blokas“ (6,98 proc.). Šios politinės jėgos pretenduoja gauti po vieną mandatą, nors Liberalų sąjūdis, jei surinktų daugiau balsų, galėtų pretendentuoti ir į antrą mandatą.

Atnaujinta 00.43 val. Sulaukus duomenų iš 1352 rinkimų apylinkių (iš 2004), kuriose įrašyta 38,8 proc. rinkėjų, pirmauja socialdemokratai (19,01 proc.).

Nuo jų atsilieka partija „Tvarka ir teisingumas“ (16,72 proc.), Darbo partija (16,25 proc.), Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (13,93 proc.), Liberalų sąjūdis (11,38 proc.), Valstiečių ir žaliųjų sąjunga (9,44 proc.), koalicija „Valdemaro Tomaševskio blokas“ (7,17 proc.). Visos šios politinės jėgos turėtų dalytis EP narių mandatus. Ant ribos balansuoja koalicija „Valdemaro Tomaševskio blokas“, kol kas turinti 7,57 proc. rinkėjų balsų.

Atnaujinta 00.02 val. Sulaukus duomenų iš 1172 rinkimų apylinkių (iš 2004), kuriose įrašyta 29,43 proc. rinkėjų, pirmauja socialdemokratai (19,26 proc.).

Nuo jų atsilieka partija „Tvarka ir teisingumas“ (16,72 proc.), Darbo partija (16,25 proc.), Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (13,93 proc.), Liberalų sąjūdis (11,38 proc.), Valstiečių ir žaliųjų sąjunga (9,44 proc.). Visos šios politinės jėgos turėtų dalytis EP narių mandatus. Ant ribos balansuoja koalicija „Valdemaro Tomaševskio blokas“, kol kas turinti 7,17 proc. rinkėjų balsų.

„Mums neilgai teko laukti, tik keturias valandas, o štai Jungtinė Karalystė – nuo ketvirtadienio vakaro“, – sakė VRK vadovas Zenonas Vaigauskas, turėdamas galvoje visoje ES galiojusį draudimą skelbti EP rinkimų rezultatus, kol neužsidarė rinkimų apylinkės paskutinėse valstybėse narėse. 19 val. duomenimis, EP rinkimuose Lietuvoje buvo balsavę 44,2 proc. rinkėjų, iš jų 6,58 proc. tai padarė iš anksto. „Labai sėkmingai rinkimų apylinkės skaičiavo reitingavimo balus“, – sakė Z. Vaigauskas.

 

 

Europos Parlamento rinkimai: konservatoriai ir liberalai švenčia

Rinkimų balsų skaičiavimas
+13