Iškilmingoje konferencijoje – intriguojantys garbių svečių pranešimai

A. Poviliūnas/LTOK nuotr.
A. Poviliūnas/LTOK nuotr.
© Organizatoriai

Lietuvos futbolo rinktinės pasirodymas 1924-ųjų Paryžiaus vasaros olimpinėse žaidynėse – istorinis momentas šalies sporte. Būtent tai laikoma Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) atskaitos tašku. Prieš 90 metų mūsų tautiečių pradėtas olimpinis kelias buvo itin sunkus – futbolininkai išgyveno sudėtingą kelionę, patys pirko ir siuvosi tautines juosteles.

Sukakčiai paminėti gegužės 27-ąją (antradienį) Lietuvos sporto universitete (LSU) Kaune rengiama iškilminga konferencija. Joje savo pranešimus skaitys Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) istorijos fakulteto dekanas prof. Eugenijus Jovaiša, Lietuvos sporto informacijos centro direktorius Zigmantas Motiekaitis ir kiti garbūs svečiai.

Renginyje pasisakys ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) garbės prezidentas Artūras Poviliūnas. Jis ne tik apžvelgs 1988–2014 metų Olimpinio sąjūdžio istoriją, bet ir kalbės apie šių dienų aktualijas šiandieniniame šalies sporto gyvenime.

„Kviečiu visus neabejingus mūsų sporto istorijai ir jo ateičiai apsilankyti antradienį Kaune rengiamoje konferencijoje. Ypač įdomų pranešimą rengia prof. E. Jovaiša. Tai turėtų būti tikrai neeilinė paskaita apie sporto svarbą Lietuvos valstybės raidoje. Kiek žinau, Z. Motiekaitis taip pat pasisakys netradiciškai“, – sakė LTOK garbės prezidentas.

Beveik ketvirtį amžiaus tautiniam komitetui vadovavęs A. Poviliūnas taip pat užsiminė, kad šiuo metu ruošiama knyga apie Lietuvos olimpiečius. Pasak jo, tai nebus sausas faktų rinkinys, o gyvi pasakojimai apie olimpinius čempionus, prizininkus – jų potyriai, įspūdžiai, pomėgiai.