Dėl iš Karaliaučiaus srities į Širvintą patekusių teršalų dvesia žuvys

Tvenkinys vanduo vaizdai gamta ruduo  medžiai
Tvenkinys vanduo vaizdai gamta ruduo medžiai
  © Andrius Petrulevičius
BNS
2014-05-19 16:00

Širvintos upėje ties Kudirkos Naumiesčiu pastebėta negyvų žuvų. Įtariama, kad jos žuvo dėl į vandenį patekusį teršalų.

Penktadienio vakarą žvejai Marijampolės regiono aplinkos apsaugos departamento specialistams pranešė, kad Širvintos upėje ties Kudirkos Naumiesčiu plaukia negyvos žuvys, o vanduo skleidžia nemalonų kvapą.

Šeštadienį nustatytas taršos šaltinis. Paaiškėjo, kad teršalai į Širvintą, o po to ir į Šešupę pateko į ją įtekančiu upeliu iš Rusijos.

Iškviesti Marijampolės regiono aplinkos apsaugos departamento specialistai paėmė vandens mėginius iš Širvintos upės aukščiau ir žemiau įtekančio upelio vandens užterštumui nustatyti.

Paaiškėjo, kad Širvintos upėje žemiau intako iš Rusijos nustatytas ryškus teršalų padidėjimas pagal bendrą fosforą, fosfatų, amonio azoto, nitritų kiekį, be to, deguonies kiekis yra sumažėjęs iki kritinės būklės – nuo 10,58 iki 0,42 miligramo litre.

Pagal pirminius duomenis, teršalų rodikliai gali būti siejami su organine tarša - srutomis ar nevalytomis buitinėmis nuotekomis, pranešė Marijampolės regiono aplinkos apsaugos departamentas.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.